ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
11 Ekim 2021 - Pazartesi 12:06
 
KOÜ'de koronavirüs çıktı, bölüm kapandı
Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Fakültesi bölümünde koronavirüs vakası çıkması nedeniyle bölüm kapatıldı. Öğrenciler uzaktan eğitime geçti
GÜNDEM Haberi
KOÜ'de koronavirüs çıktı, bölüm kapandı

Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenciler yaklaşık 1,5 yılın ardından yeniden eğitim ve öğretime başladı. Aşı olmayan öğrencilerden ise düzenli PCR testi isteniyordu. Her hafta düzenli olarak yapılan denetimler sonucunda Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Fakültesi bölümünde koronavirüs tespit edildi. Fakültede eğitim gören bazı öğrencilerin PCR testi sonuçlarının pozitif çıkması üzerine yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitime geçildi.

 

Fakülte tarafından yapılan açıklamada, “Bölümümüzde başta 1. sınıf 1. öğrenimde olmak üzere çeşitli korona vakaları görülmüştür. Bu konuda bölüm olarak gerekli tedbirler alınıyor. Siz öğrencilerimizin de tedbirli davranmanızda, acil dezenfekte tedbirlerinizi almanızda fayda vardır. Neyse ki hafta sonu araya girmektedir. Bu kapsamda evlerinizden çıkmamanız, herhangi bir belirti göstermeniz durumunda test yaptırmanız çok önemlidir. Gelişmeler konusunda sizi bilgilendireceğiz.” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOÜ'de, koronavirüs, çıktı,, bölüm, kapandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı