reklam
reklam
reklam
reklam
Haber Detayı
08 Aralık 2018 - Cumartesi 17:14 Bu haber 2601 kez okundu
 
Köseköy Kavşağı’nda Köprü Kirişleri İnşa Ediliyor
Köseköy’de inşa edilen dal-çık kavşağın tünel kazıları tamamlanarak, köprü kirişleri imalatına geçildi.
GÜNDEM Haberi
Köseköy Kavşağı’nda Köprü Kirişleri İnşa Ediliyor

D-100’deki araç trafiğini kesintisiz hale getirmek için projeler gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi,Köseköy’de tünel geçişli kavşak inşa ediyor. Uygulama projeleri devam eden kavşağın tünel bölümünün kazısı yüzde 90 oranında tamamlandı. Kartepe ilçe merkezine bağlantı sağlayan ve İstanbul- Ankara araç trafiğini taşıyan kavşak tamamlandığında, bölgedeki trafiği rahatlatacak. Battı-çıktı şeklinde yapılan kavşak, D-100’ün böldüğü Kartepe ilçesinde bir bütünlük oluşturacak.Işıkların ortadan kalmasıyla da araç yığılmalarının önüne geçilecek.

Köprünün orta ayak kolon imalatı sürerken yol gövdesi beton ve fore kazık başlık kirişleri tamamlandı.Proje alanına nakledilen köprü kirişlerinin montajına başlanarak yüzde 25’lik kısmı tamamlandı.Köprünün güneyindeki 500 metrelik kısmında da asfalt çalışmaları yapılıyor. Çalışmaları devam eden köprülü kavşak inşaat alanında, yayaların karşıdan karşıya geçişlerini kolaylaştırmak için tabliye betonu döküldü.

 Proje kapsamında kuzeydeki kanalda taşduvar çalışmaları devam ediyor. Köseköy Kavşağı TEM otoyolundan giriş-çıkış yapan ağır vasıta araçlarından kaynaklanan trafik yükünü de ortadan kaldıracak. Kavşakla birlikte araçlar transit geçiş yaparak trafiğin rahatlamasını sağlayacak. Kavşaktaki yan yollar Sabancı Kavşağı yan yollarına bağlanacak. Yan yollar dönüş şeritleriyle üç şerit olacak.Tünel içi ise 2 çarpı 2 şerit olarak yapılıyor.

Proje kapsamında 110 metre kapalı tünel (dal-çık) 500 metre açık kısım yapılıyor. Proje anayolu bin 300 metre olarak düzenleniyor. Projede 2 bin 600 metre de kuzey güney yan yolları yapılıyor. Proje kapsamında 1 adet de yaya köprüsü inşa edilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köseköy, Kavşağı’nda, Köprü, Kirişleri, İnşa, Ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı