reklam
reklam
reklam
Haber
03 Aralık 2019 - Salı 21:48
 
Körfez'de Tüm Maddeler Kabul Edildi
Körfez Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı Körfez Belediyesi binasında yapıldı. Meclise Başkan Şener Söğüt başkanlık etti.
SİYASET Haberi
Körfez'de Tüm Maddeler Kabul Edildi

Körfez Belediyesi'nde Aralık ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis toplantıda görüşülen 9 madde oy birliği ve oy çokluğu sağlanarak kabul edildi.

 

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt'ün başkanlığında gerçekleştirilen Aralık ayı meclis toplantısında 4 maddenin temel konusu İl Sağlık Müdürlüğü ile ilgili olurken bir madde Körfez İlçe Müftülüğü, diğer bir madde ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Müdürlüğü ile ilgiliydi. Geri kanal üç madde ise imar planı değişikliği, yapı kontrol müdürlüğü çalışma yönetmeliği ve gayrimenkul satış komisyonu üye seçimi ile ilgiliydi. Meclis toplantısında CHP meclis üyelerinden bazı maddelere ilişkin itirazlar geldi. Gündemin 7.Maddesi “Çamlıtepe Mahallesi 392 ada 15 nolu parselin Körfez İlçe Müftülüğü tarafından Dini Tesis yapılabilmesi için tahsis talebi ile ilgili imar ve Şehircilik Komisyonu Raporu” konulu madde de CHP sıraları Dini Tesisin yapılacağı alanın gerilim hattına çok yakın olduğunu ifade etti. Bu maddeye CHP meclis üyelerinden olumsuz yönde oy kullanırken, meclisin oy çoğunluğu ile birlikte madde kabul edildi. Gündemin 8.Maddesinde yer alan “Mimar Sinan Mahallesinde Sahil Caddesi No:80 1267 ada 15 parselde bulunan 3 katlı taşınmazın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü açılması için tahsis talebi” hususuna yönelik madde ise CHP sıralarından itiraz yükselse de Başkan Söğüt’ün konuşması üzerine madde kabul edildi.

 

Aralık ayı meclis toplantısında gündem maddelerinden biri de Gayrimenkul Satış Komisyonuna üye seçimi de yapıldı. Bu komisyona yeni seçilen üye AK Parti meclis üyesi Mete Bilgin oldu. Mete Bilgin meclis çoğunluğunun oylarını alarak bu göreve seçildi.  Meclis toplantısının kapanışında Ocak ayı meclis toplantısının da tarihi belirlendi. Körfez Belediyesi’nin Ocak ayı meclis toplantısı 3 Ocak 2020 Çarşamba günü yapılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: kocaeli, körfez, belediyesi, başkan, şener, söğüt, siyaset, meclis, ak, parti, chp
Yorumlar
Haber Yazılımı