ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
24 Ocak 2021 - Pazar 13:22
 
KOGACE Uğur Mumcu’yu unutmadı...
Gazeteci – Yazar Uğur Mumcu, Ankara’da evinin önünde katledilişinin 28’inci yıl dönümünde İzmit’te adını taşıyan parkta düzenlenen törenle anıldı.
GÜNDEM Haberi
KOGACE Uğur Mumcu’yu unutmadı...

Ankara'da, 24 Ocak 1993'te otomobiline yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu hayatını kaybeden gazeteci- yazar Uğur Mumcu, ölümünün 28'inci yıl dönümünde İzmit'te isminin verildiği parkta anıldı. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti(KOGACE) tarafından düzenlenen törene koronavirüs koşulları dolayısıyla az sayıda gazeteci katıldı.

“KARANFİL BIRAKILDI”
KOGACE Başkanı Cemal Kaplan törende yaptığı konuşmada, “Uğur Mumcu bu ülkenin aydın kalemlerinden biriydi. Ölümünün 28’nci yılı vesilesiyle her yıl olduğu gibi yine Uğur Mumcu Parkı’nda bir araya geldik. Pandemi koşullarından ötürü bu sene kısıtlı bir katılımla programımızı gerçekleştiriyoruz. Uğur Mumcu halkın vicdanı olan biri isimdi. Yaptığı çalışmalardan ötürü suikaste kurban gitti. Bu ülkede aydın insanlara karşı bir saldırı söz konusu maalesef” dedi.Ayrıca başkan Kaplan, 20 yıl önce suikaste kurban giden şehit  emniyet müdürü , Gaffar Okan'ı da  ölüm yıl dönümü sebebiyle andı.Anma töreni, vatandaşların Uğur Mumcu büstüne karanfil bırakmasının ardından sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOGACE, Uğur, Mumcu’yu, unutmadı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı