ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
26 Şubat 2020 - Çarşamba 15:09
 
Kocaman'dan Regaib Kandili Mesajı
Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman yayınladığı mesajla Kartepeli hemşehrilerinin ve bütün İslâm âleminin Regaib Kandili’ni kutladı.
YAŞAM Haberi
Kocaman'dan  Regaib Kandili Mesajı

Hicri takvime göre kutsal aylar olarak kabul edilen ve 3 aylar olarak bilinen Receb, Şaban ve Ramazan aylarının başlangıcı olan Regaib Kandili münasebetiyle mesaj yayınlayan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman;

Bildiğimiz üzere Regaib, kelime manasıyla, "çok meyledilen, arzulanan, armağan edilen" anlamlarına gelir. Bu mübarek gecede Yüce Allah; kullarına bol bol rahmet ve ikramlarda bulunduğu için bu adı almıştır. Bu kutsal gecede, hatalarımızdan, zaaflarımızdan arınmak, daha iyi insanlar olabilmek için tövbe ve dualar edeceğiz. Yaradan’dan, rahmet ve bağışlanma dileyeceğiz.Bütün hemşehrilerimin ve İslam Alemi’nin Regaib Kandili mübarek olsun, ilahi şefkat ve rahmet bütün dünyaya barış, huzur ve mutluluk getirsin. Bütün hemşehrilerinin ve İslâm âleminin Regaip Kandili’ni kutluyorum. Rabbim nice kandillere sağlıklı, huzurla kavuştursun inşallah” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaman'dan, , Regaib, Kandili, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı