reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
29 Ağustos 2019 - Perşembe 13:56
 
Kocaelispor'un 10 Yıllık Transfer Yasağı Kalktı
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaelispor Kulüp Başkanı Hüseyin Üzülmez ve Yönetim Kurulu bugün saat 13:30'da Seka Park Otel'de transfer tahtası ve transferler ile ilgili açıklamalarda bulunuyor...
SPOR Haberi
Kocaelispor'un 10 Yıllık Transfer Yasağı Kalktı

Yüz binlerce Kocaelispor taraftarının 10 senedir heyecanla beklediği yasak nihayet açıklandı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez bugün 13.30'da kameralar karşısına geçerek transfer yasağının kaldırıldıklarını açıkladı. Böylece Kulübün 10 yıldır devam eden yasağı resmi olarak kaldırıldı.

 

"10 YILLIK ESARET BİTTİ"

 

Üzülmez yaptığı açıklama, "En büyük payı sayın başkanımıza vermek istiyorum. Sayın valimiz siyasi parti il başkanları milletvekillerimiz tamamı olmasa da ilçe belediye başkanlarımız bize destek verdi. Kocaelispor taraftarı manevi destekleri ile yanımızdaydı. Ailelerimiz destek verdi. Yönetim kurulu büyük fedakarlıklarla çalıştı. Bu süreç en yoğun ve en yıpratıcı süreçti. Bekleneni Allah bize nasip etti. Kocaelispor'un 10 yıllık esaretini bitirmiş borçlarını ödemiş ve yapılandırmış şekilde karşınızdayız. Kocaelispor tarihinin en büyük maddi desteğini yönetim kurulumuz vermişti. Büyük kısmı bağıştır. Türk spor camiasına hayırlı olsun. Bu işin mimarı Tahir Büyükakın'a sözleri veriyorum" ifadelerini kullandı.

 

"KENTİN KAYNAĞINI KENTE VERDİK"

 

Başkan Büyükakın ise "Gurur ve mutluluk duyuyorum. Benim açımdan olay en başından beri aynı noktadaydı. Kocaelispor bu kentin bir markasıdır. Bu kent marka kendi olacaksa Kocaelispor ayrılmaz bir parçadır. Kocaelispor'u süper ligde görmek bu kentin tüm kesimlerinin meselesi olmalıdır. Biz de üzerimize düşeni yaptık. Bu bizim borucmuzdur. Bir lütufta bulunmadık. Biz de sahip çıktık. Kentin kaynağını yine kente kullanma kararını verdik." dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR'DEN DEV DESTEK

 

 Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 milyon TL paranın Kocaliespor'a verildiğini söyleyen Başkan Büyükakın, "Daha önce defalarca söyledik. Kocaelispor'un Süper Ligde oynaması inanılmaz reklam ve tanıtım vesilesidir. Bu yaklaşımdna bakarak böyle bir sorumluluğun altına girdik. kamu kaynağının israfı olarak görmüyrouz. kocaeli'nin tanıtımı olarak görüyoruz. Şüphesiz farklı yaklaşımlar olacaktır. Kocaelispor'un marka değerine yatırım yapmayı bu kentin tanıtımına hizmet olarak gördük." şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaelispor'un, 10, Yıllık, Transfer, Yasağı, Kalktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı