reklam
reklam
reklam
Haber
25 Ekim 2019 - Cuma 17:29
 
Kocaelispor Ona Emanet, İmzalar Atıldı!
Kocaelispor’da teknik direktörlük görevine getirilen Selahaddin Dinçel’e, Körfez Burunga Tesisleri’nde Başkan Hüseyin Üzülmez ve yönetiminde yer aldığı imza töreni düzenlendi.
SPOR Haberi
Kocaelispor Ona Emanet, İmzalar Atıldı!

YOLLARIMIZI AYIRMAK ZORUNDA KALDIK

Kocaelispor’da teknik direktörlük görevine getirilen Selahaddin Dinçel’e, Körfez Burunga Tesisleri’nde Başkan Hüseyin Üzülmez ve yönetiminde yer aldığı imza töreni düzenlendi. Burunga Tesisleri’nde gerçekleşen törende ilk sözü alan Hüseyin Üzülmez, süreci kamuoyu ile paylaştı. Engin hoca ile büyük hedeflerle yola çıkmıştık diyen Üzülmez, “Engin Korukır ile büyük hedeflerle yola çıkmıştık. Kocaelisporluluğundan hiçbir zaman şüphe etmedik. Ancak futbolun yazılı olmayan kuralı gereği karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Hocamıza yeni hayatında başarılar diliyoruz. Her zaman olduğu gibi şehrimizin gurur duyduğu bir futbol adamı olarak kalacaktır. Tüm emeği ve kattığı değerler için hocamıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

 

EN ÜST SEVİYEYE ÇEKİLMESİNE NEDEN OLMUŞTUR

Camianın beklentilerinin büyük olduğunu dile getiren Başkan Üzülmez, “Kocaelispor gibi bir camianın hiç layık olmadığı bu liglerden çıkmak gibi bir hedefi var. Yaklaşık 10 yılı aşkın süredir devam eden transfer yasağı ve kamu borçlarının kaldırılmasının ardından taraftar ve kamuoyu nezlinde beklentilerin en üst seviyeye çekilmesine neden olmuştur, bundan da daha doğal bir şey olamaz. Bizim yönetim olarak ta tek hedefimiz, Süper Lig’e kadar tüm liglerde en fazla 1 sene kalarak yıllardır efendisi olduğumuz Süper Lig’e en kısa yoldan gitmek” dedi.

 

BUNU DA SAHADA GÖREMEYİNCE…

Belirledikleri hedeften sağmadıklarının altını çizen Başkan Üzülmez, “Birkaç yol kazası geçirmemize rağmen hedefimiz hala aynı. Mevcut oyuncu kadromuza güveniyoruz. Ancak bazen bazı şeyler istenildiği gibi gitmiyor. Biz alınan 16 puanın dışında Kocaelispor’a yakışır bir futbol ortaya koyamıyorduk. Belediye Derincespor karşısında aldığımız galibiyeti hak etmedik. Biz bunu hocamızla da paylaştık. Sezon başında biz Kocaelispor’a yakışır bir oyun ile ligi domine eden bir ekip oluşturma hayaliyle yola başladık. Bunu da sahada göremeyince Engin hocamızla yolumuzu ayırdık” açıklamasında bulundu.

 

EN BÜYÜK YERİ KAPLAYACAK

Birçok önemli teknik adamdan çalışma teklifi aldıklarını dile getiren Hüseyin Üzülmez, “Geride kalan bir haftalık süreçte Süper Lig’den 3.Lig’e kadar birçok teknik adam bize dönüş yaptı. Yönetim olarak yaptığımız istişareler sonrası bu ligi iyi bilen, bizim hedeflerimizi anlayabilen ve bunları daha önce gerçekleştirmiş biri olarak Selahattin Dinçel isminin en doğru isim olduğu kararına vararak hocamız ile her konuda anlaşma sağladık. İnşallah bu karşılıklı inanç ve güven ile hocamız önderliğinde tek hedefimiz olan şampiyonluğa ulaşacağız. Hocamıza son olarak; spor kariyerlerinde cv’lerinde en büyük yeri kaplayacak olan Kocaelispor’a hoş geldin diyor ve başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

CAMİA VE TARAFTARLARIMIZ BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR

Kocaelispor ile sezon sonuna kadar resmi sözleşmeye imza atan Selahaddin Dinçel, “Burada olmaktan ve Kocaelisporlu olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Camianın büyüklüğü ve hedefi nedir bunu fazlasıyla biliyorum. Teknik adam olarak şöyle bir felsefem var. Doğru yerde doğru insanlar olursan mutlak başarı gelir. Ben şu an bunun böyle olduğunu düşünüyorum. İnşallah bunu Başarcağız. Tüm şehir, camia ve taraftarlarımız büyük önem arz ediyor. Taraftarlarımızın tutkusunu, sevgisinin büyüklüğünü biliyorum. Sezon sonunda Play-Off oynamadan direk şampiyonluk parolası ile bugün göreve başlıyorum. Kendime, ekibime ve camiaya inancım tam” diyerek iddiasını ortaya koydu.

 

EN İYİ ŞEKİLDE TAMAMLAYIP SONRASINI DEĞERLENDİRECEĞİZ

Takımdaki oyuncuları takip ettiğini ve yabancılık çekmeyeceğini söyleyen Dinçel, “Kocaelispor’un mevcut kadrosunu yakından biliyorum. Beraber çalıştığım oyuncularla da var. Aynı takımda görev yapmasam da takip ettiğimiz oyuncularda var. Tabi ben daha sahaya çıkmadım. Mevcut kadromuzla 15 Aralık’a kadar oynayacağımız 7 karşılaşmayı en iyi şekilde tamamlayıp sonrasını değerlendireceğiz. Eğer bu süreçte eksik görürsek yönetimimiz ile transfer isteğimizi paylaşırız. Ama şu an için böyle bir düşüncem yok. Benden mazeret duyamazsınız. Benim işim marifet üretmek. Gördüğümüz eksiklikleri gidermek adına elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı. Selahaddin Dinçel’in yardımcılarının ise Nazım Gülay, Cahit Paşa, Mustafa Tura ve Nurettin Kabalak olduğu açıklandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaelispor, Ona, Emanet,, İmzalar, Atıldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı