reklam
reklam
Haber
15 Haziran 2019 - Cumartesi 13:15
 
Kocaelispor Kongresinde Olan MHP’ye Oldu!
Kocaelispor’un olağanüstü genel kurulu Dolphin İş Merkezi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde geniş bir katılımla gerçekleşti.
GÜNDEM Haberi
Kocaelispor Kongresinde Olan MHP’ye Oldu!

Genel kurula ilgi yoğun olunca maalesef kongre saatinde başlamadı.Kongre başlamadan taraftarlar arasında Saffet Sancaklı konuşulmaya başlandı. Bunun sebebi kısa süre sonra anlaşıldı.Genel Kurul Faaliyet Raporunda yer alan Gelir Gider Tablosu’nda 2018 yılında Saffet Sancaklı’ya ödenen para 575 bin 255 TL, ödenecek para 276 bin 758 TL olarak yazılı olmasından kaynaklı olduğu anlaşıldı.Başta taraftar ve kongre katılanlar arasında Saffet Sancaklı ve MHP’ye karşı bu ödemelerden dolayı tepki dillendirildi.Tutanakta yazılan ödeme ve borç doğal olarak yerel basına düştü.Peki bu ödeme ve borç neden kaynaklı?Konunun gündem olmasının ardından Kocaelispor yönetimi yazılı açıklama yaptı işte borç sebebi;

“Bugün yapmış olduğumuz Genel Kurul Faaliyet Raporunda yer alan Gelir Gider Tablosu’nun Giderler Kısmında 2003 Yılı İcra Ödemeleri kaleminde yer alan “Saffet Sancaklı” icra dosyası, Sefa Sirmen döneminde Aziz Yıldırım’dan borç olanan 1,5 Milyon Amerikan Doları karşılığı verilen çek nedeniyle açılmış olan icra dosyasıdır.

Dosyaya 2017-2018-2019 yıllarında bugüne kadar toplam 1.005.735₺ TFF tarafından ödenmiş olup, Kulübümüzün Aziz Yıldırım’a olan borcu devam etmektedir.

Ortaya çıkan yanlış anlama nedeniyle, bu açıklamanın yapılaması gereği doğmuştur. Tüm tablolar ilgili, anlaşılmayan konuları tarafıma sorabilirsiniz.İyi akşamlar” Diğer taraftan Kocaelispor kongresinde MHP Kocaeli İl Yönetiminden kongreye katılım olmadığı iddiası ise gerçeği yansıtmıyor. İstanbul seçimleri nedeniyle MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü il dışından olmasından dolayı kongreye MHP’yi temsilen il sekreteri İzzet Erdem, İl yöneticileri Hamza Güloğlu ve Ercan Bayrak kongre salonunda hazır bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaelispor, Kongresinde, Olan, MHP’ye, Oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı