reklam
reklam
reklam
Haber
05 Aralık 2019 - Perşembe 13:31
 
Kocaelispor Kaptanı Burak Süleyman Konuğumuz Oldu
Kocaeli TV ekranlarında seyircisiyle buluşan Top Ağlarda programının konuğu Kocaelispor takım kaptanı nağmıdiğer Muhteşem Süleyman lakaplı Burak Süleyman oldu.
SPOR Haberi
Kocaelispor Kaptanı Burak Süleyman Konuğumuz Oldu

Kocaelispor takım kaptanı Burak Süleyman, Kocaeli TV ekranlarında Hayrettin Albayrak’ın sunumu ve daimi konukları Necip Öztaş, Emre Kurtbay’ın yorumlarıyla seyircisi karşısına çıkan Top Ağlarda programının konuğu oldu.

 

Kaptan Burak Süleyman programda gerek sunucu Hayrettin Albayrak ve konuklarının sorularını gerekse de sosyal medya üzerinden izleyicilerin sorularını da cevapladı. Burak Süleyman program sunucusu Hayrettin Albayrak’ın “Büyük bir değişim oldu takımda, performansında, futbolcuların isteğinde herkes bunu çok merak ediyor. Bu değişimi neye yormak lazım?” sorusuna şöyle cevap verdi “Bu kadro kurulduğunda Kartepe kampı olsun ligin ilk maçlarında olsun kötü oynayıp kazandığımız maçlar oluyordu ve bunu biz kendi aramızda futbolcularla konuşuyorduk. Yeni kurulan bir takımız 8,10,12.Haftalarda kendimizi bulacağız, takım birbirine daha iyi alışacak o sıralarda zaten takım kendini toparlayacaktı. Ben en son maçta basın toplantısında da söyledim en son oynadığımız Karşıyaka maçı bizi artık en dibe vurdu. Yaptığımız toplantılarda da hep aynı şeyi konuştuk artık kaybedecek bir şeyimiz yok. Kocaelispor forması giyiyorsunuz kendimizi rezil etmenin bir anlamı yok. Çıkacağız, kazanırız kaybederiz, neyimiz var neyimiz yok sahada savaşacağız, vereceğiz ve onu da gösterdiğimizi düşünüyoruz. İlla ki Selahaddin hocanın dokunuşları odu. Engin hocanın hakkını da görmezden gelmemek lazım, ciddi bir emek sarf etti bu takımı o kurdu. 8.Haftadan, 9.Haftadan sonra zaten toparlayacaktık biz. Önemli olan burada şampiyon olan takımların hep böyle serileri vardır. Şuan biz 5 haftalık bir seri yakaladık onu uzatabildiğiniz kadar şampiyonluk şansınızda artıyor inşallah onu daha da ileri taşıyacağız.” Programın daimi konuklarından olan Necip Öztaş ise Burak Süleyman ile ilgili  “Benim için Burak Süleyman üst liglerde çok rahatlıkla oynayabilecek kapasitededir. Yeni Burak Süleymanlar da memleketimizde yetişiyor, çokta var. Bütün profesyonel kulüplerimize bu bir mesaj olsun. Bir anda Burak Süleyman olunmuyor. Biraz sabırlı olmak gerekiyor” diyerek alt yapı ve yetiştiricilik sorununa deyindi.  

Emre Kurtbay sosyal medya üzerinden izleyenlerin sorduğu soruları da Burak Süleyman’a iletti. İzleyiciden gelen “Burak Süleyman 4 büyüklerde oynama hedefi var mı? Avrupa hayali var mı? Milli Takımda oynamak ister mi?” sorularına Burak Süleyman “4 Büyüklerde oynamak gibi bir hayalim yok bu saatten sonra yaşımız 25 oldu. Bu saatten sonra oralara gitme şansımız yok. 25 yaşında olduk oralarda yabancı olayı da var. Milyonlarca Türk futbolcudan zaten oraya toplam 30, 28 kişilik kadrosuna 8, 10 kişi girebiliyor ilk 11’ne 2 tanesi 3 tanesi girebiliyor çok çok zor oralar öyle bir hedefim yok ama milli takım olayı içimde yaralardan biridir. Gökdeniz için çok sevindim” dedi. Başka izleyici sorusu şöyleydi “Kaptanımıza nazar değmesin. Kaptana sorar mısınız? Bazı pozisyonlarda çok aşırı zorluyor kendisini pas versin diye beklediğimiz anlarda çalışma ve mücadelesine devam ediyor. Dışarıdan kendisini izleyip hiç bizim gibi düşünmüş mü?”. Kaptan Burak Süleyman bu soruya şu ifadelerle yanıt verdi “Eleştirisine sonuna kadar katılıyorum bazı pozisyonlarda fazla zorluyoruz ama onu pozisyon bittikten sonra fark ediyorum. Eleştirisi doğru bir eleştiri. İnşallah o konuda düzeltiriz kendimizi”.  Bir seyirci sorusu Burak Süleyman’ın takım arkadaşı Yakup Alkan ile arasında bir problem mi olduğu yönündeydi. Burak Süleyman cevap olarak “Bu sene gelen arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, abilerimiz hepsi ile aramız gerçekten çok iyi. Artık yeni, eski olayı bunu klişe olsun diye söylemiyorum hakikaten kalmadı, vardı böyle bir şey 3. 4.haftaya kadar ama bu çok normal olur ama artık gerçekten kalmadı. Ama Yakup bu gelen arkadaşlarımız içerisinde benim en iyi anlaştığım zaten birinci, ikinci Ercüment abi, Yakup.  Yakup’la saha dışında da çok iyi anlaşıyoruz, saha içerisinde de topu aldığımda o da bunu biliyor zaten konuşuyoruz hep onu arıyorum, onunla iletişim kurmaya çalışıyorum. Aramızda böyle bir problem hiç yok ”dedi.

 

Top ağlarda programı Hayrettin Albayrak’ın sunumu Necip Öztaş ve Emre Kurtbay’ın yorumlarıyla Kocaeli TV ekranlarında Kocaeli futbolunu konuşmaya devam edecek.

 

PROGRAMI İZLEMEK İÇİN TIKLA

 

Kaynak: Editör: Muhammet Emin CAN
Etiketler: kocaeli, kocaelispor, kaptan, burak, süleyman, muhteşem, hayrettin, albayrak
Yorumlar
Haber Yazılımı