reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
07 Ekim 2019 - Pazartesi 10:27
 
Kocaelispor'dan Hakem Skandalına İlk Açıklama
Kocaelispor Ofspor mücadelesi sona erdi ancak maçla ilgili tartışmalar bir türlü durulmuyor. Kocaelispor hakemin skandal kararlara imza atmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.
SPOR Haberi
Kocaelispor'dan Hakem Skandalına İlk Açıklama

Kocaelispor, maçta sarı kartı bulunan rakip takım oyuncusuna kart göstermeyen maçın hakemi Fatih Tokail'in vermiş olduğu kararla ilgili sürecin takipçisi olacaklarını dile getiren bir açıklama yaptı. Maçın kaybedilmesine bu durumun bağlanmadığını özeleştirinin yapılacağını vurgulayan kulüpten gelen açıklama ise şu şekilde; 

Açıklama şu şekilde: “Ofspor maçı ile ilgili, maçtan bu yana hem kulüp olarak bizi hem de Kocaeli spor kamuoyunu, hatta sosyal medyada da pozisyonu gören futbolseverleri rahatsız eden bir hakem faciası gözler önüne serilmiştir. Kamuoyunda yapılan yorumlardan sonra bu açıklamayı yapma zaruriyeti doğmuştur. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki mağlubiyetimizin bahanesini bu pozisyona ya da hakeme bağlamak gibi bir düşüncemiz yoktur. Kendi özeleştirimizi yaparak, yönetim ve teknik heyet olarak bir daha böyle bir sonuç alınmaması için gerekli önlemlerimizi alacağız.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Nihat Özdemir, ‘Yeni sezon ile birlikte artık hakem kararlarının konuşulmayacağı sadece futbol konuşulacağı bir sezon olacak’ sözü ile birlikte bu sezondan itibaren Türkiye Futbol Federasyonu çok güzel bir uygulama başlatarak, 2. ve 3. Lig müsabakalarındaki hakem hatalarını kendilerine gönderilmesini istemiş ve bu şekilde hakemlerin de kendilerini geliştirmeleri için çalışmalar başlatmıştır. Kocaelispor Kulübü olarak bu olayın takipçisi olacağımızı tekrar belirtip, pozisyonun takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaelispor'dan, Hakem, Skandalına, İlk, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı