reklam
reklam
reklam
Haber
30 Kasım 2019 - Cumartesi 16:35
 
"Kocaelispor'a, Kocaeli'ye Burayı Yakıştırmıyoruz"
Kocaeli TV ekranlarında Ahmet Akçaalan’ın sunduğu Ters Köşe Programına konuk olan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt gündeme dair açıklamalarda bulundu. Başkan Söğüt açıklamalarında Kocaelispor’a da yer verdi.
GÜNDEM Haberi

Gazeteci Ahmet Akçaalan’ın sunduğu Ters Köşe’de bu programın konuğu olan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Akçaalan’ın sorularını yanıtlarken Körfez’e yaptıkları ve yapacakları projelerden bahsederken Kocaelispor’a verdikleri destekten de bahsetti.

 

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kocaelispor’ a destek ile ilgili “ Kocaelispor hakikaten bizim kentimizin bir markası. Geçmişinde çok büyük başarıları olan, çok büyük taraftarı olan özellikle son maçta 20 bine yakın seyircisi olan Kocaeli için hayati öne taşıtan takım.  Şimdi takımımız 3.Lig’de tabi ki biz Kocaelispor’a, Kocaeli’ye burayı yakıştırmıyoruz. Kocaelispor Süper Lig’de olmalı, bizi tatmin etmiyor, Kocaelispor taraftarını tatmin etmiyor. Siz eğer Süper Lig’de top koşturmuşsanız size artık 1.Lig, 2.Lig hele 3.Lig tatmin etmesi mümkün değil. Özellikle yine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız en büyük fedakârlığı, en büyük katkıyı, en büyük desteği kendileri yaptılar, elini taşın altına koydular ve ciddi bir maddi destekle birlikte özellikle transfer yasağını ortadan kaldırıldılar. Bu Kocaelispor için çok önemli bir durum.  Hem Tahir Başkanımız hem de Kocaelispor Başkanımız bizden özellikle bizim Alparslan Türkeş Stadını orada 10 dönümün üzerinde bir kompleksimiz var. 30 oda yatak kapasitesi olan sporcuların kalabileceği otel standartlarında, fitness salonunun olduğu, yemekhanesinin olduğu, idari binasının olduğu çok önemli bir kompleks ayrı bir antrenman sahasının olduğu bir kompleks 2000 seyirci kapasiteli tribünü olan bir stat. Burayı antreman için bizden talep ettiler. Biz de hiç tereddüt etmeden Kocaelispor için fedakârlık yapmak gerekiyorsa biz de yapmamız gerekir dedik. Kocaelispor’un antreman yapması için tesis ettik. Körfez için de güzel bir şey oldu. Körfez de Kocaelispor taraftarları zaman zaman gidip orada antrenmanları izlemekte. Daha bir yakın olarak Kocaelispor’u bağrımıza basmış olduk. Bundan büyük bir mutluluk, büyük bir keyif duyuyoruz. Kocaelispor’umuzun başarısı için nasıl Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız fedakârlıkta bulunuyorsa bizler de elimizden gelen fedakârlığı bulundurarak inşallah Süper Lig’e Kocaelispor’umuzu hep birlikte taşıyacağız. Şuan iyi de gidiyor, moral de iyi, motivasyon da iyi üst üste başarılar, galibiyetler geliyor. Tabi bir kentin sahip çıktığı zaman takıma böyle başarıların olması da normal ama dediğim gibi biz bundan tatmin değiliz ama adım adım inşallah Süper Lig’e doğru gideceğiz” dedi.

 

Kocaelispor ile ilgili açıklamalarının yanı sıra Körfez’in gündemine yönelik açıklamalar da bulunan Başkan Şener Söğüt spor ile ilgili şunu da ifade etti. “Amacımız, hedefimiz ulusal ve uluslararası dereceye sahip öğrenciler yetiştirmek”.

Kaynak: Editör:
Etiketler: kocaeli, körfez, belediye, başkanı, şener, söğüt, kocaelispor, spor, futb
Yorumlar
Haber Yazılımı