reklam
reklam
Haber
30 Ekim 2020 - Cuma 10:00
 
Kocaelililer Dikkat! Meteoroloji’den Sel Uyarısı...
Meteoroloji Genel Müğdürlüğü Kocaeli’yi bugün beklenen sağanak öncesi uyardı
GÜNDEM Haberi
 Kocaelililer Dikkat! Meteoroloji’den Sel Uyarısı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün İstanbul, Bursa, Kocaeli, Zonguldak, Bartın ve Antalya illerini etkisi altına alması beklenen sağanak yağışta olası su baskınları, yıldırım ve ulaşımda yaşanacak aksamalarla ilgili vatandaşları uyardı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nde şu açıklama yapıldı: "Cuma günü ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren İstanbul, Marmara'nın doğusu Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik ile zamanla Batı Karadeniz'in kıyı kesimlerinde Düzce, Zonguldak, Bartın kuvvetli (21-50 kg/m2); İstanbul'un Anadolu Yakasının kuzey kesimleri ile Kocaeli'nin Kandıra, Sakarya'nın Kaynarca ve Ferizli ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (50-75 kg/m2) olması beklendiğinden su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." 

AKDENİZ'DE YAĞIŞ UYARISI 

Antalya'nın Aksu, Serik, Manavgat ve İbradı ilçeleri ile Isparta çevrelerinde cuma günü kuvvetli yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, cuma günü Batı Akdeniz'de sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Antalya’nın Aksu, Serik, Manavgat ve İbradı ilçelerinde kuvvetli, iç kesimlerinde ve Isparta çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı, hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. 

KIRKLARELİ 11°C, 17°C

 Parçalı ve çok bulutlu, bugün aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 

KOCAELİ 17°C, 21°C 

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 

İZMİR 16°C, 21°C 

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 

ANTALYA 18°C, 22°C

 Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün doğu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 

ANKARA 9°C, 19°C

 Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile bugün öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 ESKİŞEHİR 9°C, 17°C 

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Kocaelililer, Dikkat!, Meteoroloji’den, Sel, Uyarısı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı