ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
18 Eylül 2020 - Cuma 15:32
 
Kocaelililer Dikkat, Fırtına Geliyor!
Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğü uyardı: Fırtına geliyor. Hızı 70 kilometre/saati bulacak olan rüzgar bugün gece itibariyle başlayacak ve yarın etkisini artırarak devam edecek. Öte yandan pazar günü için beklenen sağanak yağış, mevzi sağanağa dönüştü, yani yağmur belli saatlerde belli bölgelere düşecek, kent genelinde tüm gün etkili olmayacak. İşte haftalık hava durumu…
GÜNDEM Haberi
Kocaelililer Dikkat, Fırtına Geliyor!

Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğü, fırtına uyarısı yaptı. Fırtına bugün gece saatlerinde başlayacak ve yarın da etkisini artırarak devam edecek. Fırtınanın hızı 70 kilometre/saati bulacak. Pazar günü beklenen yağış ise mevzi sağanak şeklinde gerçekleşecek yani kimi bölgelerde belli saat aralıklarında yağış görülecek. Yağmur tüm kentte etkili olmayacak. Sıcaklıklar ise hafta boyu 26-28 derece arasında seyredecek.

 

 Haftalık raporda sadece 1 gün yağış var. İşte haftalık hava durumu… Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporuna göre bugün hava parçalı bulutlu ve güneşli. Gece saat 21.00’e kadar rüzgarsız geçecek ancak 21.00’den itibaren 40-70 kilometre/saat hızında kuvvetli rüzgar etkili olacak. Yarın yağışsız bir hava var ancak kuvvetli rüzgar etkisini artırarak gün boyu sürecek. Sıcaklık en düşük 22, en yüksek 26 derece olacak.   

 

20 Eylül Pazar günü için daha önce yapılan sağanak yağış uyarısı, mevzi sağanak yağışa dönüştü. Pazar günü rüzgar yok, sıcaklık en düşük 20, en yüksek 26 derece.   Deniz sezonu kapandı ancak insanlar hala plajlara gidiyor. Cankurtaranların da olmadığı şu günlerde cumartesi günü yani yarın denize girilmesi büyük tehlike arz ediyor. Kuvvetli rüzgar nedeniyle dalgaların insan boyunu aşması ve Karadeniz kıyılarında RİP akıntının görülmesi bekleniyor. Pazar günü ise yağış ihtimali denize gitmeyi düşünenlerin bu düşüncesini değiştirecek. Kocaelililer yeni haftaya parçalı bulutlu ve güneşli bir havada girecek. 


21 Eylül Pazartesi günü sıcaklık en düşük 21, en yüksek 26 derece seviyesinde seyredecek. 22 Eylül Salı günü bulutlar biraz daha dağılacak. Az bulutlu ve güneşli havanın etkili olacağı salı günü en düşük sıcaklık 20, en yüksek sıcaklık 28 derece olacak. 23 Eylül Çarşamba günü de hava az bulutlu ve güneşli. Sıcaklık en düşük 21, en yüksek 27 derece.   Orta vadeli tahminlere baktığımızda 24 Eylül Perşembe ve 25 Eylül Cuma günü de havanın güneşli olması bekleniyor. Tabii Meteoroloji Müdürlüğünün gün gün açıkladığı raporlarda bu tahminler kimi zaman değişebiliyor. İlerleyen günlerde güneşli günlerin yağışlı günlere dönüşüp dönüşmeyeceği bilinmiyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaelililer, Dikkat,, Fırtına, Geliyor!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı