reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
10 Ekim 2019 - Perşembe 11:10
 
Kocaeli Valiliği Yasakladı, Eylem Protesto Yok!
TSK geçtiğimiz gün itibariyle Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı “Barış Pınarı Harekatı’nı başlattı. Kocaeli Valiliği harekatı protesto amaçlı herhangi bir eyleme karşıt grupların karşı karşıya gelmemesi ve halkın huzuru için izin verilmeyeceği duyuruldu.
GÜNDEM Haberi
Kocaeli Valiliği Yasakladı, Eylem Protesto Yok!

TSK geçtiğimiz gün itibariyle Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı “Barış Pınarı Harekatı’nı başlattı.

Harekata yönelik protesto amaçlı, Kocaeli’nde sivil toplum kuruluşları, şahıs, gruplar tarafından eylem/etkinliklerin düzenlenebileceği ve bu sebeple karşı grupların karşı karşıya gelmesi neticesinde müessif olayların yaşanabileceği değerlendirildi.

Kocaeli Valiliği’nden yapılan açıklamada,  “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından başlatılan ‘Barış Pınarı Harekatı’nı  protesto etmek amacıyla  ilimiz genelinde gerçekleştirilebilecek, açık ve kapalı yer toplantıları, yürüyüş, basın açıklaması,  oturma eylemi, stant açma, çadır kurma, bildiri dağıtma, vb. eylem/etkinlikler ile bu eyleme destek vermek amacıyla eylem ve etkinlik düzenlemek için gelen araçların ve şahısların ilimiz sınırlarına girişlerinin, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince engellenmesi, ayrıca 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun  7. ve 17. Maddeleri hükmü gereğince  belirtilen konuların devamı niteliğindeki her türlü eylem ve etkinliklerin  Kocaeli İl sınırları içerisinde 10/10/2019 günü saat:00.01’den 24/10/2019 günü saat:00.00’a kadar (15) gün süre ile Valilik Makamının 09/10/2019 tarih ve 2227 sayılı Olur Emri ile yasaklanmıştır” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Valiliği, Yasakladı,, Eylem, Protesto, Yok!,
Yorumlar
Haber Yazılımı