ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
20 Mart 2019 - Çarşamba 12:59
 
Kocaeli Üniversitesi Semahat Aracı Onkoloji Hastanesi Açıldı
KOCAELİ Üniversitesi Batı Yerleşkesi'nde Aracı ailesi tarafından yaptırılan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi'nin açılışı yapıldı.
SAĞLIK Haberi
Kocaeli Üniversitesi Semahat Aracı Onkoloji Hastanesi Açıldı

KOCAELİ Üniversitesi Batı Yerleşkesi'nde Aracı ailesi tarafından yaptırılan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi'nin açılışı yapıldı. Aracı ailesi tarafından anneleri Semahat Aracı'nın adını yaşatmak amacıyla Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü Batı Yerleşkesi'ne yaptırılan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi, düzenlenen törenle açıldı.
 

Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi’nde kanser hastalarının yanı sıra alzheimer, demans, parkinson ve hareket bozukluğu olan fakat fiziki sorunu bulunmayan hastalara hizmet verilecek. Temeli 20 Mayıs 2015'te atılan 110 yatak kapasiteli hastane 25 milyon TL'ye mal oldu.

Törenin açılış konuşmasını yapan Vefa İbrahim Aracı, Üniversitemiz ve belediyemizle işbirliği yaptık ve 1,5 yıl önce binamızı bitirdik. Ancak o zaman şartlar yeterli değildi. Daha sonra binanın onkoloji binası olması uygun görüldü ve bu şekilde açıldı. Dedi.

Açılışı yapılan hastane hakkında bilgi veren KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Burayı yaşlı bakım merkezi olarak planlamıştık. Ancak onkolojik hastalar göz önüne alınarak, onkoloji hastanesi olmasını kararlaştırdık. 110 yataklı bu hastanede hastalarımız tedavi görüyor. Hastalarımızı burada sosyal hayattan da mahrum etmeyeceğiz. Dedi

 Konuşmaların ardından Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi'nin açılışı yapıldı. Protokol üyelerinin hastane binasını gezmesinin ardından program sona erdi.

Kaynak: (DHA) - Doğan Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Kocaeli, Üniversitesi, Semahat, Aracı, Onkoloji, Hastanesi, Açıldı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı