ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
04 Nisan 2019 - Perşembe 17:16
 
Kocaeli, Türkiye İstihdamının İki Katından Fazlasını Yaptı!
KOCAELİ İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri firmalarla iş arayanları bir araya getirdi. Açılışta konuşan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya Kocaeli'nin Türkiye istihdamının 2 katından fazlasını yaptığını dile getirdi.
EKONOMİ Haberi
Kocaeli, Türkiye İstihdamının İki Katından Fazlasını  Yaptı!

Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri firmalarla iş arayanları bir araya getirdi.

İzmit'te bulunan İnterteks Fuar Alanı'nda 4-6 Mart arasında açık kalacak olan KOİF 2019 fuarında, personel arayan yaklaşık 200 firmanın insan kaynakları departmanları stant açtı. İşverenlerin işgücü ihtiyaçlarının karşılanması, iş arayanların iş ihtiyaçlarının karşılanması, üniversite öğrencilerine işgücü piyasası ile ilgili bilgiler aktarılması, öğrencilerin çalışma hayatına hazırlanmalarının sağlanmasını amaçlıyor.

KOİF 2019'un açılış töreninde konuşan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, İŞKUR sayesinde 1 milyondan fazla kişinin iş bulduğuna dikkat çekti ve  Bu yapılanma sonucunda 2017 yılına gelindiğinde, 1.5 milyonluk yeni bir istihdam seferberliği başlattık. " dedi.

Uzunkaya daha sonra Kocaeli’nin istihdam performansına değindi 24 bin 482 kişiyi bir yılda tüm Türkiye istihdam ederken, sadece Kocaeli ilimiz geçen yıl 59 bin 811 kişinin istihdamını gerçekleştirdi. Yani Türkiye'nin 1 yılda yaptığının 2 katından fazlasını 2018 yılında Kocaelili işverenlerimiz gerçekleştirdi şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli,, Türkiye, İstihdamının, İki, Katından, Fazlasını, , Yaptı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı