reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
01 Ağustos 2019 - Perşembe 14:08
 
Kocaeli Otogarı'nda Emniyet'ten Kritik Toplantı!
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yaklaşan 2019 Kurban Bayramı tatili sürecinde, ülkemiz karayollarında trafik güvenliğinin sağlanarak trafik kazaları ve sonucunda meydana gelen kayıpların önlenmesi amacıyla, emniyet personeli ve şehirlerarası otobüs firma yetkililerini bir araya getirecek toplantı düzenledi.
ASAYİŞ Haberi
Kocaeli Otogarı'nda Emniyet'ten Kritik Toplantı!

Toplantı kapsamında 31 Temmuz 2019 Çarşamba günü  Kocaeli Otogarı’nda İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü koordinesinde şehirlerarası otobüs firmaları ile bir araya gelinerek düzenlenen toplantı başta Trafik Denetleme Şube Müdürü Mehmet Gölükcü olmak üzere diğer trafik personelinin de katıldığı toplantıya otobüs firma yetkilileri yoğun ilgi ve alaka gösterdiği görüldü.

İYİ EĞLENCELER

Mevcut huzur ve güven ortamının sağlanması, meydana gelebilecek asayişe müessir olayları ile muhtemel terör eylemlerinin önlenebilmesi eğlence mekânlarında ve çevresinde bulunan vatandaşlarımızın rahat ve huzurunun sağlanması amacıyla Asayiş, TEM, Narkotik, Trafik ve İlçe Emniyet Müdürlükleri personelinin katılımı ile İzmit İlçemizde umuma açık yerlerde ve eğlence mekanlarında “İyi Eğlenceler” adı altında uygulamalar yapılmıştır. Yapılan Uygulamalarda; (3) işyerinde (116) şahsın kimlik kontrolü yapılmış, (2) iş yerine Çalışanların Kimlik Bildiriminin yapılmaması, (2) iş yerine Kapalı alanda sigara içilmesine izin vermekten, (1) iş yerine Canlı müzik belgesi bulunmamasından idari işlem yapılmak üzere tutanak tanzim edilmiştir.

HAYIRLI PAZARLAR 

Pazar yerlerinde meydana gelebilecek yankesicilik, kapkaç ve açıktan hırsızlık olaylarının önlenmesi, şüpheli veya şüphelilerin yakalanması amacıyla İlimiz Asayiş Şube ve İlçe Emniyet Müdürlükleri personelinin katılımı ile İlimiz Gebze ve Gölcük ilçelerimizde bulunan semt pazarlarında ‘‘Hayırlı Pazarlar’’ adı altında uygulamalar yapılmış,tır. Yapılan Uygulamalarda; (2) semt pazarında (79) şahıs, (4) araç kontrol edilmiştir. 

 

PARKLAR BERKEMAL

Parklarda meydana gelebilecek asayiş olaylarının önlenmesi amacıyla İlimiz Asayiş Şube Yunus Timleri, Mobil Park, Narkotik Motorize timleri, Trafik ve İlçe Emniyet Müdürlükleri ekiplerinin, katılımı ile Çayırova ve Kandıra ilçelerimizde bulunan parklarda ‘‘Parklar Berkemal” adı altında uygulamalar yapılmıştır. Yapılan uygulamalarda; (21) park (111) şahıs sorgulanmıştır.

OTOGAR UYGULAMASI
 

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yolculuk etmelerini sağlamak otogar içerisinde meydana gelebilecek Asayişe ve Terör olaylarının önüne geçilebilmesi amacı ile 16.03.2018 günü 15:15 – 16:00 saatleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Narkotik, TEM, Çevik Kuvvet, Muhabere Şube Müdürlükleri ve İlçe Emniyet Müdürlüklerinde görevli, (169) personelin katılımı ile İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde bulunan Şehirlerarası Otobüs Terminalinde (49) yazıhane ve işyerinde eş zamanlı yapılan aramalar sonucu; (1) Adet Glock marka ruhsatsız tabanca, (1) Adet tezkeresiz yivsiz av tüfeği, (10) adet sahte 100 TL’lik banknot, (2) Afgan uyruklu yabancı şahıs ( İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilerek gerekli işlemlere başlanılmıştır), (2) aranan şahıs ( 1.Şahıs Cezaevi firarisi ve 4 yaralama, 2.ŞahısYoklama Kaçağı) ele geçirilmiştir. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak temel insan haklarına saygılı, özgürlük ve güven arasındaki hassas dengeye önem veren bir yöntem ile mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir.” 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Otogarı'nda, Emniyet'ten, Kritik, Toplantı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı