reklam
reklam
Haber
26 Şubat 2020 - Çarşamba 15:15
 
Kocaeli Devlet Hastanesinde İnanılmaz Olay
Tayland-Dubai aktarma uçağında bir Çinli ile yan yana yolculuk eden ve dönünce corona virüsü ile aynı belirtileri taşıyan rahatsızlık ile Kocaeli Devlet Hastanesine giden Keskin Korkut adlı vatandaş başına gelenleri kocaelitv.com.tr’ye anlattı.
GÜNDEM Haberi
Kocaeli Devlet Hastanesinde İnanılmaz Olay

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin'de meydana gelen ve tüm dünyayı tehdit eden Corona virüsüyle igili çeşitli gelişmeler yaşanırken, önlemler için de seferberlik başladı. Son olarak komşu ülkelerden İran'da görülmesi ise Türkiye'yi alarma geçirdi. Ancak Kocaeli'de Corona virüsü ne kadar ciddiye alınıyor, tartışılır. Kocaeli'li Keskin Korkut adlı bir vatandaş başına gelenleri anlattı. Korkut'un iddiaları şu şekilde; "Yaklaşık bir ay önce iş için Tayland'a gittim. Orada 25 gün kaldım. Dönüş yolunda Tayland-Dubai aktarma uçağına bindim. Yanımda ki yolcu Çinliydi. Kocaeli'ye vardığımda rahatsızlandım.

ANAHTARI BULAMADILAR

Halsizlik, boğaz ağrısı, mide bulantısı, bitkinlik gibi nedenlerle Kocaeli Devlet Hastanesi'ne gittim. Durumu açık bir şekilde izah ettim. Buna rağmen yaklaşık 40 dakika beni diğer hastaların arasında beklettiler. Hiçbir incelemede bulunmadılar. Daha sonra kan alalım dediler. Beni izolasyon odasına götüreceklerini söylediler. Ama izolasyon odasının anhtarı kimde, nerde belli değil. Uzunca bir sürede bu anahtarı aramakla meşgul oldular. Ne yazık ki hastanede böyle bir tehlikeye karşı hiçbir önlem yok" Sonuç olarak bu vatandaş corona virüsüne yakalanmış olsaydı oradaki çok sayıda hasta da tehlike altına girmiş olacaktı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Devlet, Hastanesinde, İnanılmaz, Olay,
Yorumlar
Haber Yazılımı