ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
13 Aralık 2019 - Cuma 09:33
 
Kocaeli'de Toplu Taşıma Yenilenecek Mi?
Büyükşehir meclisinde toplu taşımanın yeniden yapılandırılması ile ilgili konuşan Tahir Büyükakın, "Bir kooperatif önceden diğerinin hakkına giremezdi halen giremiyor. Hukuken bir çözüm üretmek maalesef mümkün değil, burada rızayen bir çözüm arıyoruz" dedi.
GÜNDEM Haberi
Kocaeli'de Toplu Taşıma Yenilenecek Mi?

Büyükşehir  Belediye Başkanı  Tahir Büyükakın, büyükşehir belediyesinin 2019 yılı son meclis toplantısında ulaşımla ilgili eleştirilere cevap verdi. Köprü geçiş ücretleri ile ilgili görüşüyoruz. Bizim kendi hazırlığımız tamam, ücret ödediğimizde çok ciddi bir maliyet ortaya çıkmasın diye görüşmelerimiz devam ediyor diyen Büyükakın, "Kısa sürede neticelenir” şeklinde cevap verdi. Sabah ve akşam saatlerinde oluşan yoğunluk ile ilgili verilen önergeyle alakalı konuşan Büyükakın, “Toplu taşımanın yeniden yapılandırılması konusunda aşağı yukarı 8 aydır çalışıyoruz, belli bir yere geldik. İnşallah sorunların ortadan kalkacağı çözüm olmak üzere. Bir kooperatif önceden diğerinin hakkına giremezdi halen giremiyor.

 

Hukuken bir çözüm üretmek maalesef mümkün değil, burada rızayen bir çözüm arıyoruz. Batıdaki kooperatifleri bir havuz içinde, doğudakileri bir havuz içinde, güneydekileri bir havuz içerisinde toplamaya çalışıyoruz. Bunu başarmak üzereyiz. Bizim kooperatiflerimizdeki arkadaşlarımızın da çalışmalarını, iyi niyetini görüyoruz. Bunu başarırsak daha fazla hatta gitme şansınız olacak” dedi. Büyükakın sözlerinin devamında, “ İzmit şehir merkezini güneyden, doğudan, batıdan gelenler katediyor. Hepsi aynı yerden geçiyor. 750 kadar araç bir saatin içinde şehir merkezini katediyor.

 

Bunları belli noktada kesip ana omurga hatları ve aktarmayla bir araya getirirsek hem sıkışıklık hem de trafiğin yoğun olduğu saatlerde rahatlar diye öngörüyoruz. Yüzde 16 toplu taşımanın payı. Bunu iki katına çıkarmamız lazım. Tramvay ile birlikte ciddi bir artış oldu. Güçlü ana omurga hatları oluşturur, diğer kooperatifleri entegre şekilde çalıştırırsak rahatlama olur diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli'de, Toplu, Taşıma, Yenilenecek, Mi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı