ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
02 Haziran 2021 - Çarşamba 09:56
 
Kocaeli'de sinema salonlarıyla ilgili yeni karar
Bilindiği gibi Haziran ayı normalleşme tedbirleri kapsamında sinema salonlarının 50 kapasite ile haftanın 6 günü 07.00-21.00 saatleri arasında hizmet vermeye başlayacağı duyurulmuştu.
GÜNDEM Haberi
Kocaeli'de sinema salonlarıyla ilgili yeni karar

Ancak İçişleri Bakanlığı tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ve sektör temsilcileriyle yapılan görüşmeler sonucunda sinema salonlarının faaliyetlerine dair kısıtlamanın bir müddet daha devam etmesine yönelik alınan talepler ile salgınla mücadele tedbirlerinde devamlılığının sağlanması hususu göz önünde bulundurularak sinema salonlarının faaliyetlerine 1 Temmuz 2021 tarihine kadar ara verilmesinin uygun olacağı değerlendirildi.

KOCAELİ VALİLİĞİ AÇIKLADI

Bu konuyla ilgili Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Vali Seddar Yavuz başkanlığında toplandı. Toplantıda alınan kararla ilimizde sinema salonlarının açılışı 1 Temmuz Perşembe gününe kadar ertelendi.

Kararda şöyle denildi:

1. 01.06.2021 tarih ve 8878 sayılı Genelge gereği alınan 2021/34 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararımız ile, 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren sinema salonlarının da tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan pazar günleri hariç haftanın diğer günlerinde 07.00 - 21.00 saatleri arasında 50 kapasite (bir koltuk dolu bir koltuk boş) sınırına uyulması kaydıyla faaliyet gösterebilecekleri hükme bağlanmış olmakla birlikte, salgınla mücadele tedbirlerinde devamlılığının sağlanması hususu göz önünde bulundurularak, ilimiz genelinde geçerli olmak üzere sinema salonlarının faaliyetlerine 01 Temmuz 2021 tarihine kadar ara verilmesinin uygun olacağına,

Yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, oy birliği ile karar verildi.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli'de, sinema, salonlarıyla, ilgili, yeni, karar,
Yorumlar
Haber Yazılımı