reklam
reklam
Haber
24 Ocak 2020 - Cuma 11:42
 
Kocaeli'de Petrol Arayan Şirket Var!
Resmi Gazete'de yayımlanan bir kararda Kocaeli’deki bir şirketin Kocaeli ve Sakarya’da uzun süre petrol aradığı belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Kocaeli'de Petrol Arayan Şirket Var!

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün Resmi Gazete’de yayımlanan kararı şaşırttı. Resmi gazete’ de yayımlanan kararda Kocaeli’deki bir şirketin Kocaeli ve Sakarya illerinde petrol aradığı ortaya çıktı. Ancak firmanın petrol arama yetkisinin 7 Ocak tarihinde sona erdiği de duyuruldu. 

 

Resmi Gazetede yayınlanan ilanda şu ifadelere yer verildi:

 

“Delta Uluslararası Petrol İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şirketi Kocaeli ve Sakarya illerinde sahip bulunduğu AR/DPS/5069 hak sıra no’lu petrol arama ruhsatının müddeti 07.01.2020 tarihinde sona ermiştir. 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun 22 nci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkraları gereğince yukarıda ismi yazılı şirkete tahmil eylediği mükellefiyetlerin yerine getirilmemesinden dolayı zarar görmüş olanlar varsa maruz kaldıkları zarar ve hasara ait tazminatın, Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliğinin 26 ncı maddesi gereğince şirketin teminatından karşılanabilmesi için ilgililerin bu ilan tarihinden itibaren bir yıl zarfında selahiyetli mahkemeden kesinleşmiş bir karar alıp Genel Müdürlüğümüze müracaat etmeleri ilan olunur.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli'de, Petrol, Arayan, Şirket, Var!,
Yorumlar
Haber Yazılımı