reklam
reklam
Haber
07 Ağustos 2020 - Cuma 09:46
 
Kocaeli'de O Bayilere İzin Çıktı!
Koronavirüs tedbirleri kapsamlıdan kapatılan ganyan bayileri için izin çıktı. Işte uymaları gereken şartlar
GÜNDEM Haberi
Kocaeli'de O Bayilere İzin Çıktı!

Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, aldığı kararla kent genelinde ganyan bayilerini yeniden faaliyete geçebileceğini duyurdu. Bayilerin alması gereken önlemler ise yeniden belirlendi. İşte uyulması gereken şartlar… 1. İlimiz genelinde geçerli olmak üzere; 2020/2 ve 2020/4 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararlarımız ile faaliyetleri geçici olarak durdurulan ganyan bayilerinin “Covid 19 Kapsamında Ganyan Bayilerinde Alınması Gereken Önlemler” çerçevesinde, aşağıda yer alan tedbirlerin tamamına riayet edilmesi şartı ile faaliyette bulunabilmelerine karar verilmiş olup bu kapsamda;

 

  • a-    Çalışanlar ve müşteriler dâhil, 4 metrekareye düşen kişi sayısı 1 görevliyi geçmemelidir. Bu görevli maske takmalıdır. 
  • b-    Sık aralıklar ile el hijyeni sağlanmalıdır. Eller en az 20 saniye boyunca su ve sabunla yıkanmalı, su ve sabunun olmadığı durumlarda alkol bazlı el antiseptiği kullanılmalıdır. Antiseptik içeren sabun kullanmaya gerek yoktur, normal sabun yeterlidir.
  • c-    Müşterilerin bayilik içine içeri girmeden kapıya monte edilen ve vezne/gişe tarzında penceresi olan separatör ile bahisleri bayi dışında alamadığı durumlarda: Görevli ile ganyan bayiine gelen kişilerin direkt temas kurmalarının önlenebilmesi ve damlacık yoluyla bulaşın engellenmesi amacıyla aralarında şeffaf bir bariyer bulunmalıdır. 
  • d-    Ganyan bayiinin önünde bekleyenlerin sosyal mesafe kurallarına uymaları ve maske takmaları sağlanmalıdır. 
  • e-    Ganyan bayiinin önünde kalabalık oluşması engellenmelidir. Ganyan bayilerinin yanı sıra hipodrom ile ilgili de yeni kararlar alındı. O kararlar şöyle; 
  • 2. İlimiz genelinde atlı spor faaliyetlerinin “Covid 19 Kapsamında Türkiye Jokey Kulübü Tarafından Düzenlenen Faaliyetlerin Yürütülmesi Sırasında Alınması Gereken Önlemler” kapsamında aşağıda yer alan tedbirlerin tamamına riayet edilmesi şartı ile yürütülmesine,  a-    Her türlü atlı spor faaliyetleri bu aşamada seyircisiz yapılmalıdır. 
  • b-    Hipodromlara yarışlar esnasında sadece antrenör, jokey, seyis, yarış görevlileri ve at sahibi alınmalıdır.
  • c-    Bu kişilerin hipodroma girerken ateş kontrolü ve semptom sorgulaması yapılmalı, ateşi ya da semptomu olanlar hipodroma alınmamalı ve sağlık kuruluşuna yönlendirilmelidir. 
  • d-    Hipodrom içerisinde bulunan görevliler zorunlu olmadıkça bir araya gelmemelidirler.
  • e-    Hipodrom içerisinde bulunan görevliler sosyal mesafe kurallarına uymalı, maske kullanmalı ve el hijyenine dikkat etmelidirler. Alınan kararlara uyumayanalar ise idari ceza verileceği belirtildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli'de, O, Bayilere, İzin, Çıktı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı