reklam
Haber
10 Nisan 2020 - Cuma 10:09
 
Kocaeli’de Koronavirüsten 27 Kişi Hayatını Kaybetti
Ak Parti MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, Gazeteci Ahmet Akçaalan ile sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında Kocaeli’nde korona virüs rakamlarını ilk defa açıkladı. Zeybek, “Kocaeli’nde 27 vefatımız, 1355 pozitif ve 608 yatan hastamız var” dedi.
GÜNDEM Haberi
Kocaeli’de Koronavirüsten 27 Kişi Hayatını Kaybetti

Dünyanın gündemi olan koronavirüse karşılık Türkiye mücadelesini veriyor. Türkiye genelinde riskli ilk beş il arasında olan Kocaeli’nde korona mücadelesini değerlendiren Ak Parti MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek sorularımızı yanıtladı. Zeybek ilk defa korona virüs noktasında rakam verdi; Kocaeli’nde 27 vefatımız, 1355 pozitif ve 608 yatan hastamız var” dedi.

 

“Kocaeli’nin bu durumda olması bizim için şaşırtıcı değil. Neden değil? İstanbul, Ankara, Kocaeli nüfus yoğunluğu ve sanayinin olduğu yerler olduğu için bu doğal bir sonuçtur. Önemli olan sağlık sektörünün ne kadar iyi durumda olması ve ölümlerin az olmasıdır. Kocaeli’nde son alınan kararla giriş-çıkış yasağı getirildi.”

 

“Kocaeli’nde 27 vefatımız, 1355 pozitif ve 608 yatan hastamız var. Kocaeli’nde özel ve devlete ait olan hastanelerimizde tam doluluk yok. Bugün Kocaeli’nde sahra hastanemizin inşası başladı. 45 gün içerisinde bitirilecek. Kocaeli’nde bizim isteğimiz sokağa çıkma yasağının olduğu aşamaya gelmemeliyiz. Vatandaşımızın duyarlılığı sayesinde umarım gelmeyiz. Oldu ki o şartlara gelirsek alınabilecek bir karar buna il pandemi kurulu karar verecek. O aşamada oluğumuzu düşünmüyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli’de, Koronavirüsten, 27, Kişi, Hayatını, Kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı