reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 11:06
 
Kocaeli’de Kısıtlamalar Sürecek
Bayramdaki 4 günlük yasağın günlük vaka sayısını 500'e düşürmesi bekleniyor. Bu gerçekleşirse haziranda yeni gevşeme kararları gündeme gelecek. Kocaeli'de vaka sayısının halen yüksek olmasından dolayı kısıtlamaların daha uzun sürecek
- Haberi
Kocaeli’de Kısıtlamalar Sürecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son Bilim Kurulu toplantısının ardından "Bayramdan sonra daha özgürüz" müjdesini vermişti. Hükümetin yaptığı çalışmalarda da bayram sonrası hazırlığı hız kazandı. Toplantılarda, bayram sonrasında vaka sayısının 500'e düşeceği öne sürülüyor. Vaka sayısının 500'ün altına düşmesiyle aşama aşama devreye sokulacak yeni serbestlik kararları da konuşuluyor.

KISITLAMALAR DEVAM EDECEK

Son verilere göre 25 ilde bir haftadan beri yeni vaka görülmüyor. 50 ilde ise her gün görünen ek vaka sayısı 10 civarında. Ancak lokal hareketliliklere bağlı olarak yaşanacak artışlar ve sıçramalar, il pandemi kurullarının kararlarıyla izlenecek. İstanbul, Kocaeli ve Bursa gibi vaka sayısı hâlâ yüksek olan illerde kısıtlamaların daha uzun süreceği kaydediliyor.

65 YAŞ ÜSTÜYLE İLGİLİ KARARLAR

En riskli grup sayılan ve sayıları 7.5 milyona ulaşan 65 yaş üstüyle ilgili kararlar, en çok tartışılan konuyu oluşturuyor. İkinci dalga veya dalgalanma, bu grup için risk taşıyor. Bayramdan sonra yapılacak değerlendirmelerde, vaka sayısının düşmesine bağlı olarak yeni kurallar konulabilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli’de, Kısıtlamalar, Sürecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı