reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
29 Haziran 2019 - Cumartesi 11:59
 
Kocaeli'de Ekspres Seferleri Tekrar Başlıyor
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Kocaeli'de de duracak olan Ankara Ekspresi'nin tekrar başlayacağını açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Kocaeli'de Ekspres Seferleri Tekrar Başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan bir zamanların en popüler trenlerinden Ankara Ekspresi’ nin Ankara-Halkalı-Ankara arasında 5 Temmuz’dan itibaren seferlerine başlayacağını açıkladı. Bakan Turhan, trenin 4 pulman, 4 yataklı ve 1 yemekli vagondan oluştuğunu ve 230 pulman, 80 yataklı yolcu kapasitesine sahip bulunduğunu söyledi.

KOCAELİ'DE 2 DURAK

Talebin yoğun olması halinde trenin kapasitesinin yataklı vagon ilavesiyle artırılabileceğini anlatan Turhan, şöyle konuştu: “Ekspres,Ankara ve Halkalı’dan her gün saat 22.00’de hareket edecek. Sincan, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Sögütlüçeşme, Bakırköy’de duruşu olan trenin seyahat süresi, Ankara-Halkalı arasında 8 saat 44 dakika, Halkalı-Ankara arasında 9 saat olacak.”

VAGONLARIN TAMAMI YATAKLI

Turhan, Ankara-Haydarpaşa-Ankara arasında her gün karşılıklı olarak işletilecek, tamamı yataklı ve yemekli vagonlardan oluşan Ankara Ekspresi’nin 1 Şubat 2012′ de Gebze-Köseköy yüksek hızlı demir yolu hattı inşa çalışmaları nedeniyle seferden kaldırıldığını anımsattı. Bakan Turhan, “TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen yüksek hızlı trenlerin yanı sıra özellikle gezginlerin ve demir yolu sevdalılarının gözdesi Doğu Ekspresi, Turistik Doğu Ekspresi, Vangölü Ekspresi, İzmir Mavi Treni, Sofya Treni gibi seyahati keyfe dönüştüren trenlere yeni rotalar eklenmesine de devam edilecek” diye konuştu. 
 

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli'de, Ekspres, Seferleri, Tekrar, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı