reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
09 Mayıs 2019 - Perşembe 14:27
 
Kocaeli'de Cinsel İstismar Davasında Şaşırtan Açıklama
Kocaeli’de 17 yaşındayken babasının cinsel istismarına maruz kaldığını iddia eden G.G.’nin ifadeleri mahkemede okundu. G.G.’nin ifadelerinde “Sanıktan şikayetçi değilim çünkü bu adamın yüzünü bir daha görmek istemiyorum.” dedi.
ASAYİŞ Haberi
Kocaeli'de Cinsel İstismar Davasında Şaşırtan Açıklama

Kocaeli’de 17 yaşındaki öz kızına İzmit ve  Başiskele ilçelerindeki farklı evlerde cinsel istismar eyleminde bulunduğu iddiası ile tutuklu yargılanan N.G. hakim karşısına çıktı.  Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya N.G. ve avukatı katılırken, mağdur G.G. adına duruşmaya avukatı katıldı.

 

“KARDEŞİMİ EVDEN GÖNDEREREK” 

Duruşmada G.G.’nin geçmişte verdiği ve  17 yaşında iken yaşadığı cinsel istismarı anlattığı ifadeleri mahkemeye heyeti tarafından okundu. G.G.’nin ifadelerinde Babam ve annem alkol alırdı. Babam bacağıma ve bazı bölgelerime dokunurdu. Anneme durumu anlattım ama annem, Anne baba sever kızım bir şey yok bunda dedi. Bir gün evdeyken kardeşimi evden göndererek bana yaklaştı, saldırdı; atletime kadar çıkarttı, kendisi atletle kaldı. Bir şey yapmasına izin vermedim.” İfadeleri yer aldı.

 

YÜZÜNÜ GÖRMEK İSTEMİYORUM, ŞİKAYETÇİ DEĞLİM

Mağdur G.G.’nin ifadelerinde şikayetçi olmadığı şu sözlerle yer aldı. “ babam başka  bir gün, yine alkol aldı. Başka bir yere götürüp benimle zorla ilişkiye girdi. Bağırdım ama ağzımı kapattı. Rızam olmadan yaptı. Anneme anlattım ancak ayrıntılarıyla anlatamadım. Başka kimseye de anlatamadım, içime attım. Sanıktan şikayetçi değilim çünkü bir daha bu adamın yüzünü bir daha görmek istemiyorum.”

 

“ANNESİNE ŞİDDET UYGULADIĞIM İÇİN YALAN ATMIŞ OLABİLİR”

Mahkeme heyetinin okuduğu kızının ifadeleri üzerine suçlamaları kabul etmeyen N.G. “Annesinin etkisinde kalarak ifade veriyor. Eşim ile aram hiçbir zaman iyi olmadı. 2008 yıllarında alkol kullanıyordum. Bundan dolayı yaşadığım sıkıntılar da oldu. Ancak böyle bir şey yapmadım. O tarihlerde alkol alıyordum ancak kızıma karşı iddia ettiği eylemlerde bulunmadım. Alkol aldığım sırada karıma şiddet uyguladım ancak kızıma böyle bir şey yapmadım. Annesine vurduğum için böyle bir yalan atmış olabilir. Suçsuzum, beraatımı talep ediyorum ”dedi.

 

Mahkeme heyeti, İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan bekledikleri yazıya cevap vermesini beklenmesine, çocuğun nitelikli cinsel istismar suçuna ilişkin, sanığın kaçma şüphesinin varlığı, mevcut delillerin olması nedeniyle sandığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli'de, Cinsel, İstismar, Davasında, Şaşırtan, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı