reklam
reklam
Haber
19 Temmuz 2019 - Cuma 14:48
 
Kocaeli'de 18 Araç Trafikten Men Edildi
İçişleri Bakanlığımız tarafından trafik kazalarının en aza indirilebilmesi için kısa vadede yapılacaklarla ilgili bir sistem yaklaşımı geliştirilerek “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” uygulamaya konuldu.
GÜNDEM Haberi
Kocaeli'de 18 Araç Trafikten Men Edildi

İçişleri Bakanlığımız tarafından trafik kazalarının en aza indirilebilmesi için kısa vadede yapılacaklarla ilgili bir sistem yaklaşımı geliştirilerek “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” uygulamaya konuldu.

ASAĞLIKLI VE GÜVENLİ YOLCULUK

Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi kapsamında, trafik kazası nedenli ölümler ve ciddi yaralanmaların önüne geçebilmek, kaza nedeniyle yaşanmakta olan manevi kayıpların yanında sosyo-ekonomik kayıpları da ortadan kaldırabilmek hedeflenmiş olup, çok geniş kapsamlı olan bu belgenin bir amacı da vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli bir şekilde yolculuk yapmalarını sağlandı.

749 ARAÇ DENETLENDİ

Bu amaçla Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüzce, özellikle yolcu taşımacılığı yapan ticari araçlar ve toplu taşıma araçları üzerindeki denetimlerimiz arttırılarak devam etmekte olup, son bir ay içerisinde toplam ( 749 ) araç denetlemelerimiz kapsamında detaylı şekilde kontrol edilmiş, ( 22 ) araca idari trafik ceza tutanağı düzenlenerek 22.732.00 TL para cezası uygulanmıştır. Ayrıca vatandaşlarımıza toplu taşıma hizmeti vermesi uygun olmayan ve trafiğe çıkmasında sakınca bulunan ( 18 ) araç trafikten men edildi.

UYGULAMALAR DEVAM EDECEK

Müdürlük tarafından "Kocaeli Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olarak güvenli bir trafik ortamının oluşabilmesi ve vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde yolculuk yapmalarını sağlayabilmek için yolcu taşımacılığı yapan ticari araçlar ve toplu taşıma araçları üzerindeki uygulamalarımız kararlılıkla devam edecektir." açıklaması yapıldı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli'de, 18, Araç, Trafikten, Men, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı