ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
21 Haziran 2021 - Pazartesi 17:20
 
Kocaeli aşılamada 1 milyonu geçti!
Türkiye toplam doz aşılamada 42 milyonu geçerken nüfusa göre en çok aşılamanın yapıldığı illerin başında gelen Kocaeli’de dün aşılama sayısı 1 milyonu geçti
GÜNDEM Haberi
Kocaeli aşılamada 1 milyonu geçti!

Sağlık Bakanlığı’nın aşı teminindeki sorunları çözmesinin ardından Türkiye’de aşı bolluğu yaşanıyor. Türkiye çapında aşılama sayısı 42 milyonu geçerken, nüfusa göre en çok aşılamanın yapıldığı illerin başında gelen Kocaeli’de de aşı sayısı dün 1 milyon dozu geçti.

 

HEDEF GEÇİLDİ

Aşılama çalışmalarında dünyada 6. sırada olan Türkiye’de, şu ana kadar uygulanan aşı sayısı 42 milyonu geçti. Kocaeli’de de başarıyla devam eden aşılama çalışmalarında, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açıklanan hedefin de üzerine çıkılarak günlük uygulanan doz miktarı 50 binlere yaklaştı. 

HIZLA DEVAM EDİYOR

Sağlık Bakanlığı tarafından 15 dakikada bir güncellenen aşı tablosuna göre Kocaeli’de dün toplam 1 milyon doz aşıya ulaşıldı. Tabloya göre Kocaeli’de ilk doz aşı olanların sayısı 680 bin olurken ikinci doz aşı olanların sayısı da 314 bin oldu. Aşılama çalışmaları Kocaeli’de tüm hızıyla devam ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, aşılamada, 1, milyonu, geçti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı