reklam
reklam
Haber
12 Ocak 2019 - Cumartesi 15:26
 
Kocaeli AK Parti İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen 2019 yerel seçimler için AK Parti Kocaeli ilçe belediye adaylarını resmen açıkladı. Hangi isimlerin hangi ilçelerde aday olduklarını açıklayan Erdoğan, adaylarla fotoğraf da çektirdi.
SİYASET Haberi
Kocaeli AK Parti İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda düzenlenen programda Kocaeli ilçe başkan adaylarını resmen açıkladı.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde aday olacak isimleri açıkladığı programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Belediye Başkan adayları, İl Teşkilatı, İlçe Başkanları, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, partililer ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye çıkan AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “ Hedefimiz Kocaeli’de yerel seçim tarihinin en yüksek oyunu almaktır” ifadelerini kullandı.

 

Eryarsoy’un ardından kürsüye çıkan AK Parti Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Tahir Büyükakın, “Gençler sizleri çok seviyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım; 31 Mart akşamına kadar el ele, gönül gönüle, gayretle, sokak sokak dolaşacağımıza söz veriyorum. Belediyecilik AK Parti işidir. Belediyecilikte yeni bir çağ açıldı. Milletimizin sular aksım, otobüsler çalışsın dediği günlerden, kadınlardan yaşlılara, çevreden kültüre ve sanata sayısız projeler üreten günlere geldik. Kocaeli’de çalışmak bizim için en şerei görev olacaktır. Yetiştirdiğimiz teşkilatlarla gece gündüz demeden çalışacağız. Allah’ın izniyle seçimleri 13-0 alacağız. Sevdamız Kocaeli” dedi.

 

Büyükakın’ın ardından kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,  Hem fiziki hemde sosyal projelerimizle Kocaeli’yi gerçekten farklı bir şehir haline getirdik. Muhalefet belediye başkanlığından umudunu kesti. Ana muhalefet aday çıkarmadı ama bu bizi asla rehavete sürüklemez. Kocaeli’de çıta yüksek. Bu çıtayı asla aşağıya düşürmeyeceğiz. Daha yüksek oyla yine 13 belediyeyle Kocaeli halkına hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar bize destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Haklarınızı helal edin”ifadelerini kullandı.

 

Karaosmanoğlu’nun ardından kürsüye çıkan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, "31 Mart seçimleri bizler için çok önemli bir seçim tüm kademelerimizle birlikte çalmadık kapı sıkılmadık el ve girilmedik gönül bırakmadan çalışacağız. Kocaeli’de 250 bin üyenin olduğunu öğrendim 250 bin üye demek 20 demektir, Kocaeli’de seçimlerde emek gösterecek Kadın ve Gençlik kollarına başarının mimarı  siz olacaksınız." diyerek sözlerini tamamladı.

 

KOCAELİ’YE AŞIĞIZ

Büyük bir coşku eşliğinde kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Böyle gençliğe aşık olunmaz mı. Bende aşığım size. Son 14 yıldır olduğu gibi bu seçimde de Kocaeli’nin yüzümüzü güldüreceğine inanıyorum. AK Parti kadroları bu seçimde daha çok çalışacak ve AK Parti’nin zafer sancağını şehrimizde dalgalandıracak. Bu şehir hizmetin kıymetini iyi bilir. Bu şehir sanayinin, emeğin, fedakarlığın kıymetini çok iyi bilir. Durmak yok yola devam. 31 Mart seçimlerinde AK Parti teşkilatlarına çok büyük görev düşüyor. Kısa bir sürede çalışmanın, sonuçlara nasıl yansıdığını gördük” şeklinde konuştu.  “Kocaeli’de şehre yeni gelen seçmen sayısı yaklaşık 38 bin” diyen Erdoğan, “İlk defa oy kullanacak genç sayısı 23 bin. Rabbim inşallah bizlere gerek Selçuklu’da, gerek Osmanlı’da öncü olan liderlerle beraber, yeni bir tarih yazmayı nasip etsin. Özel şirketlerimizin ve kamunun yaptığı yatırımlar birleşince ortaya Kocaeli gibi bir tablo çıkıyor. 27 katrilyon lira Kocaeli’de yatırım yaptık. KOÜ’yü yeni yatırımlarla büyüttük. KOÜ’müz ülkemizin önde gelen eğitim öğretim kurumlarından. İkinci üniversitemiz olarak Gebze Teknik Üniversitesi’ni faaliyete geçirdik. Kocaeli’de 33 bin seyirci kapasiteli stadyum yaptık. Çünkü biz Kocaeli’ye aşığız”şeklinde konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından 12 ilçenin belediye başkan adayının tanıttı.

 

Kocaeli AK Parti İlçe Belediye Başkan Adayları

İzmit Belediyesi Azize Sibel Gönül

Başiskele Belediyesi Yasin Özlü

Derince Belediyesi Zeki Aygün

Gebze Belediyesi Zinnur Büyükgöz

Gölcük Belediyesi Ali Yıldırım Sezer

Kandıra Belediyesi Adnan Turan

Çayırova Belediyesi Bünyamin Çiftçi

Darıca Belediyesi Muzaffer Bıyık

Kartepe Belediyesi Mustafa Kocaman

Dilovası Belediyesi Hamza Şayır

Körfez Belediyesi Şener Söğüt

Karamürsel Belediyesi İsmail Yıldırım

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, AK, Parti, İlçe, Belediye, Başkan, Adayları, Tanıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı