reklam
reklam
reklam
Haber
19 Ekim 2019 - Cumartesi 16:38
 
Kocaeli AFAD Eğitimlere Devam Ediyor
Kocaeli AFAD İl Müdürlüğünün ana çözüm ortağı olduğu 3 hizmet grubunda plan eğitim toplantıları yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Kocaeli AFAD Eğitimlere Devam Ediyor

Kocaeli AFAD’ın ana çözüm ortağı olduğu 8 hizmet grubunun 3’ünde hizmet grubuna özel 2019 eğitimleri gerçekleştirildi.

 

Hizmet Grupları Lojistiği, Arama Kurtarma ve KBRN hizmet gruplarında destek çözüm ortağı olan kuruluşların yetkililerinin katıldığı toplantılarda kurumsal görev ve sorumluluklar, operasyon planlarının insan gücü ve ekipman yapılanması, güncelleme prosedürleri, yapılacak eğitim ve tatbikatlar ele alındı.

 

Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul’un başkanlığında yapılan toplantılara destek çözüm ortağı olarak Donanma Komutanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Belediyeleri, İzaydaş, Tüpraş, İtfaiye, UMKE ve sivil arama kurtarma kuruluşları katıldı.

 

Yapılan toplantılarda, AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul’un kısa TAMP bilgilendirmesisonrası, hizmet grubu operasyon planları ele alındı. Hizmet gruplarına özel afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gereken çalışmalar, kurumların görev ve sorumlulukları, ekip yapılanmaları, hizmet grubunun iş akışı, emir komuta zinciri ve hizmet grubunun konuşlanma alanları gibi konular görüşüldü.

 

Konuyla ilgili bilgi veren İl Müdürü Salim Tekoğul, 2015 yılında yürürlüğe giren TAMP Kocaeli Afet Müdahale Planının uygulanırlılığıarttırmak üzere 26 hizmet grubuna özel toplantılarla kapasitelerin ve eksik yönlerin görülmeye çalışıldığını vurguladı.

 

Tekoğul, “Bir afet ve acil durum anında birlikte görev yapacak insanların birbirine aşinalıklarının

Tekoğul, son 15 günde 26 hizmet grubundan 11’inde bu toplantıların yapıldığını, önümüzdeki 20 gün içinde de tüm hizmet gruplarında değerlendirme toplantılarının tamamlanabileceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: kocaeli, afad, eğitim, haber, haberler, gündem, güncel
Yorumlar
Haber Yazılımı