ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
30 Mart 2021 - Salı 17:19
 
Koca: Mutasyon Türkiye'de yüzde 75'lere ulaştı
Sağlık Bakanı Koca: "Mutasyon her geçen gün artıyor. Mutasyonun Türkiye'deki oranı şu anda yüzde 75'lere ulaştı" açıklamasında bulundu.
SAĞLIK Haberi
Koca: Mutasyon Türkiye'de yüzde 75'lere ulaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Mutasyon her geçen gün artıyor. Şu an mutasyonun Türkiye'deki oranı yüzde 75’lere ulaştı. Kimi illerimizde yüzde 55 oranında ama yüzde 95 olan illerimizde var" dedi.

Sağlık Bakanı Koca, şu anda Türkiye'de mutasyonlu virüs oranının yüzde 75'lere ulaştığını söyledi. Özellikle İngiliz virüsünün mutasyonunun daha çok görüldüğünü söyledi. Burundan sprey formunda Türkiye'de bir aşı çalışması yürütülüyor. Hayvan çalışmalarının bittiğini, 2-3 hafta içerisinde de gönüllülerin aşılanacağını söyledi. Biontech aşısıyla ilgili 'birkaç gün içinde başlayacak' dedi. Aşılanan kişilerin Çin aşısı ve Biontech aşısını seçebileceklerini söyledi. Biontec-Pfizer aşısının şu an Türkiye'ye geldiği doz miktarı 2,8 milyon oldu. Bir hafta 10 gün içinde de 4,5 milyona tamamlanmış olacak. Ramazan ayı yaklaşıyor, teravih namazları da soruldu. Teravih namazlarının kapalı olmayacağını söyledi. Tartışılan AK Parti kongreleri ile ilgili olarak da; "Kongreler kırmızı yaptı konusunu gündemde tutmanın kimseye faydası yok" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Koca:, Mutasyon, Türkiye'de, yüzde, 75'lere, ulaştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı