reklam
reklam
reklam
Haber
10 Şubat 2019 - Pazar 11:12
 
KO-MEK Tiyatro Kursiyerlerinden Anlamlı Oyun
Kursiyerler, öğrenciler için çevre duyarlılığına anlam katan muhteşem bir oyun sahneledi.
ÇOCUK Haberi
KO-MEK Tiyatro Kursiyerlerinden Anlamlı Oyun

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarının Tiyatro Branşı kursiyerleri, çevre duyarlığına yönelik son derece önemli bir Çocuk Oyunu sahneledi. “Kırmızı Başlıklı Kız” adlı çocuk oyununda çevrenin korunması ve atık yönetimi gibi konularda çocuklara mesajlar verildi.

ÖĞRENCİLER İZLEDİ

KO-MEK Tiyatro Branşı kursiyerlerinin rol aldığı oyunu Tiyatro Branşı usta öğreticisi Özden Tezcan yönetti. Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu öğrenciler ve velileri izledi. İnteraktif oyunda çocuklar da zaman zaman rol aldı.

ÇEVRENİN ÖNEMİ

Oyunda çevrenin korunması ve atık yönetimi konuları hem eğlenceli hem de eğitici bir bakış açısıyla ele alındı.  Çevredeki sorunlar nedeniyle ormandan göç etmek zorunda kalan hayvanların üzüntüsünün anlatıldığı oyunda Kırmızı Başlıklı Kız ve Babaannesinin çabaları ile çevre konusunda yapılması gerekenler ifade edildi.

KO-MEK TORBASI OYUNDA ROL ALDI

Öte yandan oyunda naylon poşete karşı Meslek ve Sanat Eğitimi Kursiyerleri tarafından üretilen KO-MEK Torbası da rol aldı. Oyunda çocuklara KO-MEK torbası gösterilerek, kimyasal yapısı nedeniyle çevre ve besinler üzerinde önemli bir tehlikeye neden olan naylon poşete karşı bez torbanın kullanılması anlamlı mesajlarla anlatıldı.

KURSİYERLER BAŞARILARI İLE GÖZ DOLDURDU

Öte yandan KO-MEK Tiyatro Branşı kursiyerleri izleyenlerden tam not aldı. Kursiyerler başarılı sahne performanslarıyla profesyonel tiyatro sanatçılarını aratmadı. Çocuklar ise beğenilerini alkışlarıyla ortaya koydu. Program sonunda oyunu izlemeye gelen çocuklara ikram yapıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KO-MEK, Tiyatro, Kursiyerlerinden, Anlamlı, Oyun,
Yorumlar
Haber Yazılımı