ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
24 Kasım 2021 - Çarşamba 11:28
 
Kışlaya galericiler sitesi yapılmayacak
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Gebze Millet Bahçesi’nin yanında TOKİ’ye ait olan ve galericiler sitesi yapılması istenen 50 dönüm araziyi devraldıklarını söyledi. Büyükakın, alanda yapacakları projeye henüz karar vermediklerini söyledi
GÜNDEM Haberi
Kışlaya galericiler sitesi yapılmayacak

TARTIŞMA KONUSUYDU

Gebze’de bulunan ve TOKİ’ye devredilen 600 dönümlük askeri alanın 393 dönümü millet bahçesi olarak planlandı. Kalan diğer alanlar ise resmi ve ticari kurumlara verilirken, 50 dönüm ise galericiler sitesi olarak belirlendi. Yapılan imar değişikliği ile ilgili Büyükşehir Belediye Meclisi’nde tartışma yaşanırken, alan ile ilgili farklı planları olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, TOKİ’den alanı devraldı.

 

TOKİ DEVRALMIŞTI

Gebze Kışlası’nın tamamı olan 600 dönümlük arazinin tamamı TOKİ’ye devredildi. Devrin ardından bu alanın millet bahçesi yapılması için çalışmalar tamamlandı ve alanın 393 dönümünün millet bahçesi olmasına karar verildi. Bu kararın ardından alanın imar değişikliği yapıldı. Değişiklikte alanın 50 dönümünün galericiler sitesi yapılacağının ortaya çıkması Büyükşehir Meclisi’nde tartışmalara neden oldu.

SOSYAL MEDYADA DUYURDU

Millet bahçesinin yanında galericiler sitesi yapılmasından yana olmadığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, alanın devri için çalışma başlattı. Bugün sosyal medya hesabında açıklama yapan Büyükakın, 50 dönüm araziyi devraldıklarını duyurdu. Büyükakın, alanda yapılacak proje ile ilgili henüz bir karar vermediklerini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kışlaya, galericiler, sitesi, yapılmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı