ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
03 Şubat 2021 - Çarşamba 15:04
 
Kısıtlamalar Kalkıyor Mu ?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamada, Mutant virüsünün görüldüğü kişi sayısının daha önceki açıklanan 17 ilde 128 vakanın arttığını dile getirdi. Bakan Koca ' il il artış devam ediyor, İngiltere varyantından bahsediyoruz diyerek sözlerini tamamladı. Bakan kısıtlamanın esnekliği hakkında da açıklamada bulundu.
SAĞLIK Haberi
Kısıtlamalar Kalkıyor Mu ?

Sağlık bakanı Fahrettin Koca korona virüse karşı gelişimi sağlanan yerli aşının haziran-temmuz aylarında kullanılmaya başlanılacağı ifadesini kullandı. Mutasyonlu virüsün görüldüğü kişi sayısının daha önceki açıklanan 17 ilde 128 vakanın arttığını dile getirriken sözlerine 'il il artış devam ediyor, İngiltere varyantından bahsediyoruz' devam etti.

Gazetecilerle sohbet eden Bakan Koca'ya yöneltilen kısıtlamaların ne zaman esnetileceği sorusuna cevap olarak 'vaka sayılarında istenilen seviyeye gelmediğini söyleyerek 'bir tablomuz var kısıtlamaların esnemesi için ona  hala çok uzağız, gevşeme yok kısıtlamalara devam edeceğiz' açıklamasına yer verdi.

Vakalar 5 bine düşmüştü,tekrardan 6-7 bine yükseldi,sebepleri arasında ise sömestr tatili ve aşının gelişiyle oluşan rehavetin etkili olduğunu da dile getiren Bakan Koca 'Ülke genelinde Mutant virüsün ciddi şekilde arttığını vurgulayarak,kolay bulaştığını ve belirtilerin ise daha erken çıktığı görüyoruz' diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kısıtlamalar, Kalkıyor, Mu, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı