reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
09 Ağustos 2019 - Cuma 16:25
 
Kartepeli Minikler Her Gün Bir Saat Kitap Okuyor
Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri’nde miniklere her gün bir saat kitap okuyarak hayal dünyalarını geliştiriyorlar.
GÜNDEM Haberi
Kartepeli Minikler Her Gün Bir Saat Kitap Okuyor

Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri’nde okuma saati düzenlenerek geleceğimiz olan çocuklarımızın daha bilgili, donanımlı yetişmesi hedefleniyor. 8-15 yaş aralığındaki her çocuğun, kitapla büyüdüğünü göz önüne alan Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri eğitmenleri gün içerisindeki aktivitelere başlamadan önce 60 dakika kitap okuma saati düzenleniyor. 

 

YENİ ARKADAŞLIKLAR

Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri’nde düzenlenen okuma saatlerinde minikler bazen uçan bir halıya biniyor, bilinmeyen diyarlara yolculuk ediyor; hiç tanımadıkları evlere misafir olup, yeni arkadaşlıklar kuruyor, bazen hüzünlerini bazen neşelerini bu yeni arkadaşlarla paylaşıyor. Günümüzde teknolojiye ve sosyal medyaya olan bağlılık, şüphesiz kitap okuma alışkanlığını olumsuz etkileyen en önemli etkenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. 

 

KEYİFLİ ZAMAN GEÇİRİYORLAR

Gerçekleştirilen okuma saatlerinde çocukların kitaplarla güçlü bir bağ kurmaları sağlanıyor. İyiliği, güzelliği, doğruluğu keşfetmeleri amacıyla, hem öğrencilere hem de velilere yönelik kitapların bulunduğu zengin kaynaklara sahip bilgi evlerinin kütüphaneleri sayesinde öğrenci ve veliler okuma alışkanlığı kazanıyor. Eğitmenler eşliğinde seçilen kitaplar hep birlikte okunarak öğrencilerin hem yorum yapma hem de hayal güçlerini geliştirerek keyifli bir zaman geçirmeleri sağlanıyor.

 

ÇOCUKLARIMIZIN YETİŞMESİ İÇİN

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Kitap, genel anlamda çocukların bilişsel, duygusal, ruhsal ve ahlaki açıdan gelişmesini sağlayan en önemli araçtır. Bunun yanında kitap, çocuğun dil becerilerinin önemli ölçüde gelişim göstermesine katkıda bulunur. Çocuklar kitaplar sayesinde düşünmeyi, etrafında olan biteni sorgulamayı öğrenir ve bu sayede de olayları anlamlandırmaya başlar” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kartepeli, Minikler, Her, Gün, Bir, Saat, Kitap, Okuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı