reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
06 Aralık 2018 - Perşembe 16:25 Bu haber 3231 kez okundu
 
Kartepe Yolunda Kurtarma Operasyonu
Kartepe’ye çıkmak isteyen otobüsler yolda kalınca tüm ekipler teyakkuza geçerek kurtarma operasyonu yaptı.
GÜNDEM Haberi
Kartepe Yolunda Kurtarma Operasyonu

İstanbul Ataşehir’den gelerek Kartepe’ye Derbent yolundan çıkmaya çalışan bir otobüsün kar dolayısıyla yolda kaldığı ihbarıyla harekete geçen Kocaeli AFAD, Jandarma, Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi ortak operasyon yaptı.

Ekipler, Ataşehir Kuzey Kolejinin 35 öğrencisini taşıyan otobüse ulaşmaya çalışırken İstanbul Maltepe Belediyesine ait Elazığlılar Derneği Hanım Komisyonunun 40 üyesini taşıyan bir başka otobüsün de yolda kaldığı ihbarı alındı.

Kartepe’ye çıkan ve açık olan Maşukiye hattından daha kısa olması dolayısıyla tercih edilen Derbent yolunda kalan otobüslere kısa sürede ulaşan ekipler, iş makineleri yardımıyla önce Ataşehir’den gelen otobüsü kurtararak güvenli bölgeye aldı.

Ardından Büyükşehir ve Kartepe Belediyesinin iş makineleri, yoldaki karı küreyerek Maltepe’den gelen otobüs de güvenli bölgeye alındı.

Operasyon sırasında Jandarmanın arazi araçlarıyla ve AFAD’ın 8x8 amfibik kurtarma aracıyla yolcular tahliye edildi.

Yetkililer, Derbent’tenKartepe’ye çıkılmasının riskli olduğunu, kış koşullarında kullanılmaması gerektiğini ve Maşukiye hattı sürekli açık tutulduğundan bu yolun kullanılmasının büyük önem arz ettiğini vurguladılar.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kartepe, Yolunda, Kurtarma, Operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı