reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
26 Mart 2020 - Perşembe 12:30
 
Kartepe'nin Evlatları Kapınızda
Kartepe Belediyesi Alo Evlat Sağlık Kulübü, Covid-19 önlemleri kapsamında ilçe genelinde 65 yaş üstü vatandaşların bütün ihtiyaçlarını bir telefonla karşılıyor.
GÜNDEM Haberi
Kartepe'nin Evlatları Kapınızda

Kartepe Belediyesi Alo Evlat Sağlık Kulübü kurulmasından bu yana yardım çalışmaları ile örnek olmaya devam ediyor. Dünya genelinde etkili olan Covid-19 önlemleri kapsamında Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın talimatı ile tüm ekipler seferber edildi ve bu kritik süreçte hizmetlerin aksamaması için Alo Evlat Sağlık Kulübü’ne takviye personel ile sayıları arttırıldı. 

 

 

BİR TELEFON KADAR YAKINIZ

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile valilik ve kaymakamlıkların bünyesinde kurulan "65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu"na destek veren Kartepe Alo Evlat Sağlık Kulübü, Kartepe sınırları içerisinde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşların bütün ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

ARAMANIZ YETERLİ

Alo Evlat Sağlık Kulübü’ne 371 11 71 nolu telefondan ulaşan vatandaşların alışveriş, temizlik ve sağlık kontrolü ihtiyaçlarına göre hizmet veriliyor. 65 yaş üstü vatandaşların faturaları, ilaç alımları, alış-verişleri, muayeneleri gibi bir çok kalemde hizmet veriliyor.

 

Yetkililer; 65 yaş üstü genelgesinin çıktığı günden itibaren, yardım çağrılarının arttığını, istisnasız tüm taleplere yetiştiklerini belirterek, genelgeden itibaren 1500 çağrı alındığını, çok büyük çoğunluğunun diğer kamu kurumlarının verdiği hizmetlerle ilgili olduğundan gerekli koordinasyonu sağlayarak yardımcı olduklarını, 158 haneye de bizzat Kartepe Belediyesi ekipleri tarafından kapıya kadar hizmet verdiğini belirttiler.    

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kartepe'nin, Evlatları, Kapınızda, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı