reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
10 Ekim 2019 - Perşembe 10:18
 
Kartepe'li Miniklerden Hayvan Sevgisi
Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri'nde "4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü" münasebetiyle etkinlikler düzenlendi.
SİYASET Haberi
Kartepe'li Miniklerden Hayvan Sevgisi

Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri "4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü" kapsamında, özellikle sokak hayvanlarının yaşadığı zorluklara dikkat çekmek ve çocukların hayvan sevgisini erken yaşlarda edinmesini sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

 

ÖRNEK DAVRANIŞ

Kartepeli öğrenciler, minik dostları için kendi ellerindeki karton malzemeden yemlik yaparken, yemliklere kuşyemi koyarak ağaçlara astılar. Kartepeli minikler mahallelerinde inek ve koyun yetiştiriciliği yapan büyükleriyle sohbet ederek, onların bakımları hakkında bilgiler öğrendiler.  Çocuklar, bu aktivitelerle hayvanlarla birebir etkileşim kurmanın keyfini yaşarken, hayvanlar ile ilgili yapılan çalışmalardan haberdar oldular. Ayrıca sokakta gördükleri hayvanlarla da nasıl iletişim kurmaları gerektiği hakkında bilgiler edindiler.

 

HER EVE BİR DOST

Bilgi evlerinde hayvanlar için yapılan çalışmalardan memnun olduklarını dile getiren öğrenciler, bu etkinliklere katılıp faydalı işler yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler. Öğrenciler, "Hayvanları çok seviyoruz. Onları koruyup sevmeliyiz, her ailenin evinde bir hayvan olmasını çok isterdik” şeklinde konuştular.      

Kaynak: Editör:
Etiketler: kocaeli haber, kartepe haber, hayvan sevgisi, çocuklar, kocaeli tv, haber
Yorumlar
Haber Yazılımı