reklam
Haber
19 Eylül 2019 - Perşembe 10:10
 
Kartepe’de Tarihi Su Değirmeni Restorasyonu Tamamlandı
Kartepe Belediye Başkanı Av.Muhammet Mustafa Kocaman, restorasyonu tamamlanan Tarihi Su Değirmeni’nde incelemede bulundu.
GÜNDEM Haberi
Kartepe’de Tarihi Su Değirmeni Restorasyonu Tamamlandı

Kartepe Suadiye Mahallesi’nde genel mimari özellikleri itibariyle, 19’ncu yüzyıl sonu 20’nci yüzyıl başı yapısı olan Tarihi Su Değirmeni’nde restorasyon çalışmaları Kartepe Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan projesi kapsamında aslına uygun olarak tamamlandı.  

 

KOCAMAN İNCELEDİ

Tarihe büyük önem veren Kartepe Belediye Başkanı Av.Muhammet Mustafa Kocaman’ın yakından takip ettiği restorasyon projesinin tamamlanması ile Tarihi Su Değirmeni hizmet vermeye başladı. Küçük su deresi yanında kurulan Tarihi Su Değirmeni dikdörtgen planlı yapının oturum alanı 79, kullanım alanı ise 62 metre karede hizmet verecek.

 

TARİHİ MİRASIMIZ

“Turizm ilçesi olan Kartepemizde tarihi zenginliklerimiz kültürümüze zenginlik katmaktadır” diyen Kartepe Belediye Başkanı Av.Muhammet Mustafa Kocaman “Tarihi Su Değirmeni’nin tamamlanması ile Kartepemizde kültürel zenginliğimize önemli bir katkı sağlamıştır. Hemşehrilerimizin istek ve taleplerine göre gereken hizmetler yapılırken, ilçemizin tarihine de sahip çıkıyoruz. Su değirmeni tarihi miraslarımızdan biridir” şeklinde konuştu.   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kartepe’de, Tarihi, Su, Değirmeni, Restorasyonu, Tamamlandı, Kocaeli
Yorumlar
Haber Yazılımı