reklam
reklam
reklam
Haber
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 13:11
 
Kartepe´de Coşkulu Kent Bayramlaşması
Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen Kent Bayramlaşması büyük bir katılımla gerçekleşti.
GÜNDEM Haberi
Kartepe´de Coşkulu Kent Bayramlaşması

KARTEPE´DE COŞKULU KENT BAYRAMLAŞMASI


Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen Kent Bayramlaşması büyük bir katılımla gerçekleşti. Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel ilçe bayramlaşması, Kurban Bayramı’nın ikinci günü Uzunçiftlik Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde bayramlaşma programına AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kartepe İlçe Kaymakamı Tuncay Dursun, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Mehmet Demir, Kartepe Muhtarlar Dernek Başkanı Hüseyin Türker, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve STK temsilcileri katıldı.


HAYIRLI BAYRAMLAR


Kartepe Kent Bayramlaşması’nda konuşan İlçe Kaymakamı Tuncay Dursun “İçişleri Bakanlığı daire başkanlığına tayinimizi çıktı. Son bir senedir burada birlik ve beraberlik içerisinde görev yaptık. Burada son bayramımdır. Sizlere bir veda bayramıdır. Sizlerin bayramını en içten duygularımla tebrik ediyorum. Allah nicelerine nasip etsin” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE


Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Kartepemizde her zaman birlik ve beraberlik içerisinde hizmet ettik, bundan sonra da etmeye devam edeceğiz. Kurban Bayramı’mız hepimize hayırlı olsun. Bu coşku ve heyecanı, ailelerimizle birlikte yaşıyoruz. Bizleri yalnız bırakmayan hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.


SONUNA KADAR SAHİP ÇIKMALIYIZ


AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ise “Kurban Bayramı’nı en iyi şekilde idrak ediyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu gösteren çok önemli günlerdeyiz. Kurban Bayramı hepimize hayırlı olsun. Kabe’de dua eden Müslüman kardeşlerimizin dualarında yer almayı nasip etsin. Değerlerimize, inancımıza sonuna kadar sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullandı.


HEP BİRLİKTE AŞTIK

 
“Ülkemiz çok önemli badireler atlatmıştır diyen Milletvekili Katırcıoğlu “Hendek terörü sonrasında 15 Temmuz darbe girişimini atlattık. Ekonomik saldırılar bunları hep birlikte
atlattık. İnşallah ülkemizin önü açıktır. Bu değerlerimize çocuklarımıza aktarmalıyız. Bu sayede bütün engelleri aşarız. Tarih sayfalarına altın harflerle yazılar destanlarımız vardır. Ülkemiz üzerinde planlanan oyunlara izin vermemeliyiz” şeklinde konuştu. Kurban Bayramı duası edilmesi sonrasında bayramlaşma törenine geçildi.

ÇİÇEK –

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Kurban Bayramı arifesinde kabristanları ziyaret ederek hemşehrilerine çiçek hediye etti. Hemşehrilerine hayırlı bayramlar dileğinde bulunan Belediye Başkanı Kocaman “Bizim kültürümüzde; bayramlar sıla-i rahimdir, yaşayan büyüklerimizi evlerinde kaybettiklerimizi ise Arefe günü kabristanlıklarda ziyaret ederiz ki, bayramı kaybettiğimiz sevdiklerimizle karşılayalım. Rabbim tüm ölmüşlerimize rahmet eylesin, mekanları cennet olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kartepe´de, Coşkulu, Kent, Bayramlaşması, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı