reklam
reklam
Haber
03 Ekim 2019 - Perşembe 10:09
 
Kartepe’de Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Kutlandı
Kartepe Belediyesi ve Kartepe İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftası programı geniş katılımla gerçekleştirildi.
SİYASET Haberi
Kartepe’de Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Kutlandı

Kartepe Belediyesi ve Kartepe İlçe Müftülüğü ile birlikte 1 - 7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası programı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen Camiler ve Din Görevlileri Haftası programına Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe İlçe Müftüsü Mustafa Nurgün, din görevlileri ve davetliler katıldı.

 

CAMİ VE HAYAT

Camiler ve Din Görevlileri Haftası programı Kur’an-ı Kerim Tilaveti’nin okunması ile başladı. Kartepe İlçe Müftüsü Mustafa Nurgün “Her yıl olduğu gibi bu sene de 1-7 Ekim tarihleri arası “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” olarak kutlanacaktır. Bu yıl “Cami ve Hayat” temasıyla camilerimizin ve din görevlilerimizin hayatımıza kattığı anlam ve değerleri toplumumuzla paylaşacağız. Camiler, dil, renk, ırk ve kültür farkı gözetilmeksizin bütün mü’minleri tevhid inancı etrafında toplayan; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesini sağlayan, kutsal mekanlarımızdır” şeklinde konuştu.

 

CAMİLER EVİMİZDİR

Programda söz alan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hemşehrilerimize büyükten küçüğe her yaşta rahatlıkla ibadet edebilmeleri için elimizden gelen çalışmayı yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Camiler bizim evimizdir. Yüreklerimizin huzur ve imanla dolup taştığı evimiz kadar önemli olan ibadethanelerimizdir” dedi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: kartepe, kartepe belediyesi, kocaeli haber, camiler ve din görevlileri haftası
Yorumlar
Haber Yazılımı