reklam
reklam
reklam
Haber
19 Kasım 2019 - Salı 11:48
 
'Karşımda Oturma Gözüm Sana Kayıyor'
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 255 No’lu otobüste meydana geldiği iddia edilen olayda, genç bir kız aynı otobüste bulunan şahıs tarafından sözlü tacize uğradı. Yaşlı adam “ Karşımda oturma, gözüm sana kayıyor” dedi ve genç kızla tartıştı. Aracın şoförü de mağdur genç kızı susturmaya çalıştı. Yaşananları sosyal medya üzerinden paylaşan genç kız yetkililerden yaşanan bu olayla ilgili işlem yapmasını istedi.
ASAYİŞ Haberi
'Karşımda Oturma Gözüm Sana Kayıyor'

Kartepe ile KOÜ Umuttepe arasında sefer yapan 255 nolu hatta yüz kızartan bir olay yaşandı. Genç bir kız yolculuğu esnasında karşısında  oturan adam tarafından taciz edildi. Yaşlı adam genç kıza “ Karşımda Oturma gözüm sana kayıyor “ dedi ve tartışma başladı.

Diğer yolcular tarafından kayda alınan olayda genç kızın twitter üzerinden yaşadığı olayı şu şekilde anlattı: Sınavıma gitmek için otobüse bindim. Videodaki beyefendinin yan koltuğu boştu ve ben otobüse bindiğimde çantasını koyarak engelledi. Ayakta bekledim. Bir süre sonra karşısındaki koltuk boşaldı Ve oturdum. Beyefendi bana doğru ‘Senin değerli bir hazinen olsa saklamaz mıydın? Karşımda oturma kalk, gözüm sana kayıyor’ dedi. Şok oldum ve bana ne cüretle bunu söylediğini sordum. Ve bunları sadece giyinişimden dolayı duydum Allah bunları yasakladı. Karşımda oturma." dedi. Sinirlenerek yerimi değiştirdim ve ona rağmen susmayıp beni aşağılamaya devam etti. Çevresindeki kişilere beni göstererek ‘Bu kız ne kadar doğru? Gözüm ona kayıyor’ gibi cümlelerine devam etti. Ben dayanamayıp ailem bile bana karışmazken siz nasıl karışıyorsunuz dedim. Ve bunun üzerine ‘Ailenden de senden de hayır gelmez o zaman’ dedi. Daha sonra şoför yolda durdu. Bana ‘Sus artık. Adam sana bir şey demedi. Yolcuları rahatsız etme. Kimse seni duymak zorunda değil’ dedi. Adam da şoför beye teşekkür etti. Otobüsün plakasını aldım ve şoförü şikayet ettim. Fakat bu saygısız adama dair otobüse bindiği saat ve indiği yer hakkında başka bilgim olmadığı için bu yolla bulup, şikayet etmek istiyorum. Gündüz vakti herkesin önünde sözle tacize uğradım Ve asla susup oturmayacağım. Hiçbir kadın böyle adamlar yüzünden korkarak yaşamak zorunda değil. Onlar kendilerinde bu hakkı buluyorlarsa bende o hadsizler ceza alana kadar bu yaşadığımın arkasındayım.”

Yaşlı adamın tacizinin ardından genç kızın şoför tarafından susturulmaya çalışılması ve diğer yolcuların herhangi bir müdahalede bulunmaması ise yaşanan tacize karşı  duyarsızlığı ortaya koyuyor.
Kaynak: Editör:
Etiketler: 'Karşımda, Oturma, Gözüm, Sana, Kayıyor', ,
Yorumlar
Haber Yazılımı