reklam
reklam
reklam
Haber
16 Kasım 2019 - Cumartesi 06:53
 
Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri Açılış Programı Yapıldı
Kocaeli İli Kars-Ardahan-Iğdır (KAI) Vakfının düzenlediği Kars-Ardahan-Iğdır tanıtım günleri açılış programı Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri Açılış Programı Yapıldı

Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlenen programa; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kars Milletvekilleri Ahmet Aslan, Yunus Kılıç,   İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Cemil Yaman, Emine Zeybek, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İl Emniyet  Müdürü Veysal Tipioğlu,  İlçe Belediye Başkanları, Siyasi Parti İl Başkanları, Kocaeli İli Kars-Ardahan-Iğdır (KAI) Vakfı Genel Başkanı Taner Sarıçayır ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, Kars yöresine ait halk oyunları ile devam etti.

Kocaeli İli Kars-Ardahan-Iğdır (KAI) Vakfı Genel Başkanı Taner Sarıçayır, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın,  Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman,  İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca,  Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, Fikri Işık ve  Kars Milletvekili Ahmet Aslan’ın konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy’un konuşmasını gerçekleştirdi; “ Değerli katılımcılar, Kars-Ardahan-Iğdır’ın Kocaeli’deki tanıtım töreninde sizlerle beraber olmaktan büyük bir memnuniyet duymaktayım. Bu tanıtım programına katılan bütün konuklarımıza hoş geldiniz diyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kocaeli Türkiye’nin her bölgesinden insanların yaşadığı bir kent ama Kars-Ardahan-Iğdır bölgesinden de oldukça fazla insanımızın yaşadığı bir kenttir. Nüfus kayıtlarına baktığımızda Kars-Ardahan-Iğdır nüfusuna kayıtlı olmakla birlikte Kocaeli’de yaşayan kişi sayısı 116 bin 671’dir. Bu da Kocaeli nüfusunun 6,15’ne isabet etmektedir. Böylesine önemli bir kitle Kocaeli’de, Kocaeli’nin ve Türkiye’nin gelişmesine katkı sunmaktadır. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Vali Hüseyin Aksoy ve beraberindeki protokol üyeleri hayırlı olsun dilekleriyle Kars-Ardahan-Iğdır tanıtım günlerinin açılış kurdelesini keserek, stantları gezdiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: kocaeli, valiliği, kars, ardahan, ığdır, tanıtım, günleri, halk, oyunları
Yorumlar
Haber Yazılımı