reklam
reklam
Haber
21 Ocak 2020 - Salı 13:00
 
Kardeşi Eşini Vurmuştu, Ağabeyi İtiraf Etti
İzmit’te ağabeyi ile ilişkisi olduğunu iddia ettiği eşini dizlerinden vurarak yaralanan Sami Kumaşın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada tanık olarak dinlenen ağabey, kerdeşinin eşi ile duygusal ilişki yaşadıklarını söyledi.
ASAYİŞ Haberi
Kardeşi Eşini Vurmuştu, Ağabeyi İtiraf Etti

İzmit’te 24 Aralık 2018 tarihide meydana gelen olayda yaklaşık 8 yıldır cezaevinde olan ve cezasının kalan zamanını kamu kurumlarında ücretsiz çalışarak tamamlayan Sami Kumaş, sabah saatlerinde cezaevinden çalıştığı okula getirildi. Okulda çalıştığı sırasında yanına pompalı tüfek alarak eşi Gülbeyaz Kumaş ile buluşan Sami Kumaş, bir süre sonra eşi ile tartışmaya başladı. Sami Kumaş, ağabeyi Kemal Kumaş’la ilişkisi olduğunu iddia ettiği eşini pompalı tüfekle diz kapaklarından vurdu. Gülbeyaz Kumaş tedavi altına alınırken Sami Kumaş tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili olarak Sami Kumaş hakkında kasten adam öldürmeye teşebbüs suçlaması ile Kocaeli 3. Ağır ceza mahkemesinde açılan davanın görülmesine devam edildi. Davanın 3. celsesinde Ağabey sanığın ağabeyi Kemal Kumaş tanık olarak dinlenirken, Gülbeyaz Kumaş ile aralarında duygusal birliktelik yaşadıklarını söyledi. Kemal Kumaş “ Hatırladığım kasarıyla 2018 yılının Mart ayında duygusal birlikteliğimiz başladı. Sonrasında kardeşim olan Sami’nin bu birlikteliği öğrenmesi nedeniyle Gülbeyazı yaraladığını biliyorum. Gülbeyaz neden benimle birlikte olmadığını söylemiş bilemem. Kendi bileceği iştir. Bana sormuş olduğunuz ses kayıtlarını eşim bana dinletti. Bu ses kayıtları varken Gülbeyaz bizim birlikte olduğumuzu kabul etmemiş. Anlam veremedim” dedi. 

Duruşmada söz verilen  Sami Kumaş, “Her şey ortada. Tahliyemi istiyorum” dedi. Sanık müdafi ise, “Bir seneyi aşkın süredir tutuklu. Diz kapağından yaralama mevcuttur. Haksız tahrik ortadadır. Ceza verilse bile neredeyse infaz tamamlanmış olacak. Bu nedenle biz müvekkilin tahliyesini talep ediyoruz” dedi. Mahkeme heyeti sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kardeşi, Eşini, Vurmuştu,, Ağabeyi, İtiraf, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı