reklam
reklam
reklam
Haber
18 Ekim 2019 - Cuma 14:15
 
Karaosmanoğlu CHP’de!
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ı makamında ziyaret etti.
SİYASET Haberi
Karaosmanoğlu CHP’de!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette CHP İl  Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Sekreteri Hüseyin Acurman, İl Bilişim Sorumlusu Metin Düzgün, İl Başkan Yardımcısı Selim Yıldız’da hazır bulundu. Ziyarette öncelikle söz alan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Sayın Karaosmanoğlu’na nazik ziyaretlerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Siyasette yumuşak ilişkilerin kurulmasından yana olduğumu her fırsatta belirttim. Sizin döneminizde o yumuşaklık zaten vardı” ifadelerini kullandı.

 

İNSANLARA ÖRNEK OLMAMIZ GEREKİYOR


“Ben her zaman diyalogdan yanayım” diyen Sarıbay, “Farklı siyasi görüşlerde olan kişilerin birbiriyle diyalog halinde olması gerekiyor. Biz birbirimizi elbette eleştirebiliriz. Ama bir arada olmamız, düşüncelerimizi saygı çerçevesinde paylaşmamız, halk için çözümler üretmemiz önem teşkil ediyor. Siyasetçiler olarak bizim insanlara örnek olmamız gerekiyor” dedi.

 

PARTİLER OLMAZSA ÖZGÜRLÜK OLMAZ


Sarıbay’ın ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Partiler demokrasinin olmazsa olmazıdır. Partiler olmazsa özgürlük olmaz. Demokrasi güzel bir şeydir. Demokraside vatandaş kimi tasvip ediyorsa görev veriyor. Siyasiler de bu görevi layıkıyla yerine getirmek adına çalışmalıdır” sözlerini kullandı.

 

HALK İSTEDİĞİ KİŞİYİ SEÇEMİYOR


“Bunun kıymetini olmayanlar daha iyi bilir” diyen Karaosmanoğlu, “Yurtdışında kimi gezilerde gördüğüm çoğu yerde halk istediği kişiyi seçemiyor. İnsanlar muhtarını bile kendisi seçemiyor. Böyle yerlerde gördüğüm en önemli şey ise, öyle yerlere gidiyoruz ki çok şık modern yerler ancak arka planına hemen arka mahallelerine baktığımızda durum hiç öyle değil. Kocaeli’ye baktığımızda hiç böyle yerler yok” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karaosmanoğlu, CHP’de!,
Yorumlar
Haber Yazılımı