reklam
reklam
reklam
Haber
25 Nisan 2019 - Perşembe 18:08
 
Karacan’ın Katil Zanlısı İlk Kez Hakim Karşısında
Lastik İş Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın öldürümesi ve 2 kişinin yaralanmasına ilişkin 1’i tutuklu 8 sanık hakim karşısına çıktı.
ASAYİŞ Haberi
Karacan’ın Katil Zanlısı İlk Kez Hakim Karşısında

Sakarya 3. Ağır Ceza mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Sedat Uzunlar, tutuksuz sanıklarla avukatları ve yakınları katıldı.

İddaname özetinin okutulmasının ardından sanıklara söz verildi.

Tutuksuz sanık E.A tutuklu sanık Sedat Uzunlar’ın tartışma esnasında Karacan’ın belgelerini  çantasından bulmak için masaya bıraktığı silahını alarak Karacan’a ateş ettiğini söyledi. Daha sonra Uzunlar’ın ateş etmesini engellemeye çalıştığını söyleyen E.A Sedat’ın ateş etmeye devam ettiğini ve Osman’ın vurulduğunu gördüğünü söyledi. Daha sonra Sedat’ın ardından dışarı çıkan E.A geri döndüğünde genel başkanın vurulduğunu gördüğünü söyledi.

Tutuksuz sanık M.S’de savunmasında, yaşanan olayla ilgili olarak, maktulun Sedat’a gayet nazik davrandığını ancak Sedat Uzunlar’ın telefonla oynadığını, genel başkanın kayıt alınmaması için telefonu cebine koymasını istediğini, daha sonra Sedat’ın maktule karşı hamle yaptığını, ve ardından dışarı çıkarıldığını söyledi.

Yeniden içeri girildiğinde Sedat’ın silahı alarak maktule ateş ettiğini silahı Sedat’ın elinden almaya çalışan Osman’ın da o esnada vurulduğunu ve düştüğünü gördüğünü söyledi. MS Sedat’a karşı bir darp olayının olmadığını  maktulun tabancasını alıp sedat’a doğrulttuğunu görmediğini söyleyerek şikayetçi olduğunu ve davaya katılmak istediğini dile getirdi.

Sanık  Uzunlar ise yaşanan olayda kimseyi öldürmek ve yaralamak için hareket etmediğini kimseye ateş etmediğini öne sürerek diğer sanıklardan şikayetçi olduğunu kaydetti.

Görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı Lastik İş avukatlarının katılma talebinin reddine diğer katılma talebinin kabulune ve tutuklu sanığın bu halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Söz alan sanık avukatları da müvekkillerininin savunmalarına katıldıklarını aleyhe olan hususları kabul etmediklerini ifade ederek sanıkların tahliyesine ve beraatını istedi.

Tutuklu sanık Uzunlar’ın bu halinin devamına tutuksuz 7 sanık hakkında yurt dışı çıkış yasağı şeklinde adli kontrol uygulanmasına , Lastik İş’in avukatlarının katılma talebinin reddine, diğer katılma talebinin kabulüne karar veren mahkeme heyeti dosyadaki eksik belgelerin tamamlanması için duruşmayı 19 Haziran’a erteledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karacan’ın, Katil, Zanlısı, İlk, Kez, Hakim, Karşısında, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı