reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
18 Temmuz 2019 - Perşembe 13:23
 
Kapısı Açık Yolculuk Etmenin Cezası 108 Lira
Savcı izni ile ‘can güvenliğini tehlikeye atmak’ suçundan işlem yapılıyor.Gebze’de 18 yaşındaki Günay Gönülaçar’ın hareket halindeyken kapısı açık otobüsten düşerek hayatını kaybetmesi üzerine gözler halk otobüslerine ve trafik denetimlerine çevrildi.
GÜNDEM Haberi
Kapısı Açık Yolculuk Etmenin Cezası 108 Lira

Gebze’de önceki gün meydana gelen olayda 18 yaşındaki Günay Gönülaçar’ın hareket halindeyken kapısı açık otobüsten düşerek hayatını kaybetti. Otobüs şoförü Y.K. tutuklanarak cezaevine gönderilirken talihsiz genç gözyaşları içerisinde toprağa verildi.Yaşanan bu acı olayın ardından gözler şehirçi otobüslere ve trafik denetimlerine çevirldi. 

Şehir içi otobüslerde  kapısı açık seyahat etmenini yada araç durmadan kapıyı açmanın cezası 108 lira para cezası.
Trafik ekipleri kapıları açık eden otobüslere ceza yazarken, bu araçlar için bir diğer uygulama ise adli işlem cezası. 
Açık kapı ile haraket ederek yolcuların can güvenliğini tehlikeye atan sürücülere, savcı izni ile ‘can güvenliği tehlikeye atmak’  suçundan adli işlem yapılarak göz altı kararı verilebiliyor.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, gün içerinde 24 saat esasına göre denetimlerini sürdürürken şehriçi otobüsler için çeşitli zamanlarda ayrı uygulamalar yapıyor.Bu uygulamamalarda eksiklikleri bulunan ve kurallara uymayan sürücülere cezalar kesilirken, araç sürücülerine uyarılarda bulunuyor. Gebze’de yaşanan acı olayın ardından şehir içi otobüslerine karşı denetimlerin daha da arttırılması bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kapısı, Açık, Yolculuk, Etmenin, Cezası, 108, Lira, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı