reklam
reklam
reklam
Haber
13 Ekim 2019 - Pazar 10:33
 
Kapalı Pazar İçin Komisyon Kuruldu
Yenikent Mahallesi’nde faaliyete geçecek olan Yeni Kapalı Pazar alanında son düzenlemeler yapılırken Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Pazar Yeri Kuruluş Komisyonu üyeleri ile bir araya geldi
GÜNDEM Haberi
Kapalı Pazar İçin Komisyon Kuruldu

Pazar Alanında Yeni Düzenlemeler Yapılıyor

Derince Belediyesi tarafından inşasına geçtiğimiz dönemde başlanan ve yapımı tamamlanan Yenikent Mahallesi’ndeki Yeni Kapalı Pazar alanında artık son düzenlemeler yapılıyor. 16 Eylül tarihinde hizmete girmesi planlanan Yeni Kapalı Pazar’ın açılışı pazarcıların talepleri üzerine ileri bir tarihe ertelenmişti. Pazarcı esnafına Yeni Kapalı Pazar alanına geçişleri konusunda iki ay süre veren Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, bu süreçte pazar alanında yeni düzenlemelerin yapılacağını açıklamıştı. Bu süreçte bir yandan pazarcıların talebi doğrultusunda yeni düzenlemeler yapılırken diğer taraftan çeşitli kurum ve kuruluşlardan temsilcilerin katılımıyla Pazar Yeri Kuruluş Komisyonu oluşturuldu. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, pazar alanında yapılan son çalışmalarla ilgili istişarede bulunmak üzere Pazar Yeri Kuruluş Komisyonu üyeleri ile bir araya geldi.

 

Başkan Aygün’ün Ev Sahipliğinde Toplantı

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün ev sahipliğinde Derince Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Pala ve aynı zamanda komisyon başkanı da olan İbrahim Şirin ile birlikte, komisyon üyeleri Derince Belediyesi Zabıta Müdürü Baki Aytepe, Mimar Bediha Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Alican Yıldırım, Ticaret İl Müdürlüğü Şefi Nevzat Oruç, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Mühendisi Tülin Yılmaz Ceylan, İlçe Sağlık Müdürlüğü Çevre Sağlık Teknisyeni Bahaddin Emek, Gebze Tüketiciyi Koruma Derneği’nden Recep Göçer, Derince Ziraat Odası Başkanı İsmail Demir ve Derince Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Selahattin Gül katıldı.

 

Yaptığımız Çalışmalar Halkımızın Mutluluğu İçin

Yenikent Kapalı Pazar alanında yapılan düzenlemelerle ilgili komisyon üyelerinin görüşlerini alan Başkan Aygün, yaptıkları her çalışmanın ilçe halkının huzur ve mutluluğu için olduğunu belirterek “Yenikent Kapalı Pazarı ile ilgili pazarcılarımızın talebi doğrultusunda gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Bu süreçte yaptığımız değerlendirmeler ve toplantılar sürece önemli katkı sundu. Komisyon olarak sizlerin görüşleri de bizim için çok kıymetli. Yapacağımız düzenlemelerin ardından pazarcı kardeşlerimiz daha modern ve hijyenik şartlarda hizmet verecek olan Yeni Kapalı Pazar alanına taşınacak. İnanıyorum ki çağımızda artık bir gereklilik olan kapalı pazar alanı ve otopark, bölgemizde önemli bir ihtiyacı da gidermiş olacak” dedi. Komisyon üyeleri ise Başkan Aygün’ün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantının ardından Yenikent Mahallesi’ndeki Kapalı Pazar alanına giderek incelemelerde bulundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kapalı, Pazar, İçin, Komisyon, Kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı