reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
08 Ağustos 2019 - Perşembe 11:31
 
Kandıra Yolu’nun İhalesi 2 Ay İçerisinde Yapılacak
Arapsaçına dönen Kandıra yolunun yapım ihalesinde iki kez tasfiye edilmişti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kandıra yolunun ihalesinin 2 ay içerisinde yapılacağını duyurdu.
GÜNDEM Haberi
Kandıra Yolu’nun İhalesi 2 Ay İçerisinde Yapılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Tahir Büyükakın dün gazetecilerle Kandıra ilçesinde bir araya geldi. Gazetecilerle yaptığı toplantıda Kandıra yoluna da değinen Başkan Büyükakın, Kandıra yolunun ihalesinin tasfiye edildiğini ifade ederek,’’ Kandıra İzmit Karayolu ihalesini 2 ay içerisinde yapacağız’’ dedi. 

Bilindiği üzere Kazım Dinç’in Sağlık Bakanı olduğu dönem yapılan Kandıra yoluna iktidar tek bir çivi bile çakmamıştı. 19 Kasım 2016 tarihinde temeli atılan ve bir türlü devamı gelmeyen Kandıra yolunun 2018 tarihinde hizmete gireceği açıklanmıştı.

40 Kilometre yol için Karayolları Genel Müdürlüğü 218 milyon TL bedel ile ismi bilinmeyen bir firmaya iş verilmişti.  Fakat işi alan yüklenici firma o tarihten bugüne bölgede şantiye kurmadı.2018 tarihinde tamamlanması beklenen Kandıra- İzmit duble yol ile ilgili bakanlık tekrar bir açıklama yapmış yolun 2021 tarihinde tamamlanacağını duyurmuştu.


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kandıra, Yolu’nun, İhalesi, 2, Ay, İçerisinde, Yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı