reklam
reklam
Haber
03 Haziran 2019 - Pazartesi 15:13
 
Kandıra’da Bayram Tatili Tedbirleri
Kocaeli’nin yaz turizm merkezi olan Kandıra sahillerinde ve Kandıra yolunda bayram tatili nedeniyle denetimler arttırıldı.
ASAYİŞ Haberi
Kandıra’da Bayram Tatili Tedbirleri

Bayram tatili nedeni ile Kocaeli’de sahilleri ile yaz turizmi merkezi olan Kandıra’da Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı tarafından güvenlik tedbirleri arttırıldı. Kandıra Yolu olarak bilinen D-605 karayolu’nda trafik ekiplerince kontroller sıklaştırılırken, sahillerde de güvenlik önlemleri alındı.

 

SAHİLLERDE TEDBİRLER ARTTIRILDI 

Toplamda 52 km sahil şeridi ve Bağırganlı, Seyrek, Sarısu, Kerpe, Miço Koyu, Kumcağız, Kovanağzı, Cebeci ve Babalı olmak üzere toplam 9 tane sahili bulunan Kandıra’da jandarma bayram tatili yoğunluğuna karşı önlemlerini arttırdı. Kandıra merkez karakolu, Akçaova karakolu, Kerpe karakolu ve Kefken  Karakollarının yanı sıra Bağırganlı ve Cebeci’de 2 tane geçici asayiş noktası, 1 adet mobil asayiş aracı ile Bayram tatilinde vatandaşlara hizmet verecek. Bayram tatili süresince jandarma personel sayıları arttırılırken jandarma ekipleri günlük 48 olamk üzere bayram tatili süresince 432 devriye faaliyeti yürütecek.  Öte yandan  sahillerde alınan güvenlik tedbirleri kapsamında Cebeci ve Kerpe Sahil girişleri UKOME Kararı ile araç girişine kapatıldı. 

Plajlarda bulunan vatandaşlar hırsızlık olaylarına karşı uyarılırken, değerli eşyalarını gözükecek yerlerde ortada bırakarak denize girmemeleri istendi. Plajlarda bulunan ailelerinin çocuklarına karşı daha duyarlı davranmaları ve çocukların tek başına bırakılmamaları konusunda uyarılarda bulundu. Jandarma ekipleri sahil kesimleri denetimler kapsamında şüpheli gördükleri şahısları GBT kontrolü yaptı. Denetimlerin yaz ayarı boyunca devam edeceği öğrenildi.  

 

KANDIRA YOLUNDA YOĞUN GÜENLİK 

Kocaeli İl Jandarma komutanlığınca kurulan  Denetleme Sistemi (EDS)  sistemleri ile 24 saat izlenecek olan Kandıra Yolu’nda ekipler 24 saat sürücüleri denetleyecek. Her 5 km’de yerleşen jandarma ekipleri  yerleştirilirken yol üzerinde radar sistemi bulunan ekipler yerleştirilecek.  Drone’ler ile desteklecek uygulamalarda havadan takip edilecek olan Kandıra Yolu’nda hatalı şerit değiştiren ve hız limitlerini aşan araçlar tespit edilerek cezai işlem uygulanacak.  Belirli noktalara kurulan uygulama noktaları araçlar denetlenirken sürücülere alkol kontrolleri yapılacak. Jandarma Motorize Trafik timleri ise yol üzerinde sürekli seyir halinde devriye faaliyeti yürütecek. Hız sınırının 90 kilometre olduğu D-605 Karayolu’nda yerleşim yerlerini kapsayan ve Kocaeli Cezaevi yerleşkesinin bulunduğu alanda hız sınırı 50 kilometre olarak belirlendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kandıra’da, Bayram, Tatili, Tedbirleri, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı